Letušky a stewardi Lufthansy v neděli stávkují. Ovlivní 500 letů

Německá média upozorňují cestující, že v neděli od 6:00 do 11:00 SELČ bude palubní personál německé letecké společnosti Lufthansa stávkovat. Stávka by měla být omezena na Mnichov a Frankfurt nad Mohanem.
palubní personál Lufthansy
palubní personál Lufthansy
foto Lufthansa

reklama

Stávku ještě v pondělí oznámila Nezávislá organizace palubního personálu UFO, která protestuje proti platovým a pracovním podmínkám. Lufthansa se nyní snaží snižovat náklady, poté co musí čelit cenové konkurenci a vysokým cenám pohonných hmot.

Navíc UFO vyzvala letušky a stewardy u dalších leteckých přepravců - Germanwings, Eurowings, SunExpress Deutschland a Cityline, aby se připojili ke stávce svých kolegů mateřské letecké společnosti.

„Je nám líto, ale tento krok se stal nezbytným. Nevidíme žádný jiný způsob, jak dosáhnout našich oprávněných požadavků," uvedl v prohlášení zástupce UFO Nicoley Baublies.

Unie UFO předpokládá, že stávka ovlivní asi 500 letů, a to v čase od 5 hodin ráno do 11 hodin dopoledne.

Lufthansa - největší německá letecká společnost - označila plánovanou stávku za nezákonnou a uvedla, že se vynasnaží nabídnout nezměněný letový řád. Společnost chce prošetřit, zda je UFO oprávněna zastupovat palubní personál a zvažuje právní kroky proti tomu, čemu říká „stávka divokých koček“.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!