Libyjec obžalovaný ze znásilnění nezletilé prý slyší hlasy. Soud nařídil další vyšetření

U litoměřického soudu dnes pokračovalo hlavní líčení s Libyjcem, který podle obžaloby letos v červnu znásilnil nezletilou dívku v poli na Litoměřicku. Podle soudního znalce trpí muž zřejmě schizofrenií. Soud nakonec nařídil jeho další vyšetření psychiatry, aby se zjistilo, zda svůj duševní stav pouze nepředstírá. 
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

U litoměřického soudu pokračuje hlavní líčení s třicetiletým Abdallahem I. D., který je obžalovaný ze znásilnění nezletilé dívky z Terezína

reklama

Muž původem z Afriky se během hlavního líčení choval podivně. Vstával ze židle a tvrdil, že mu je zle. Členové eskorty ho museli neustále usazovat. Soudní znalec pak muže doslova nazval „mimoněm“. „Nereaguje adekvátně, to tam bylo taky celou dobu vidět, vstával, sedal. Jako by nerozuměl, co se po něm chce,“ popisoval mužovo chování soudní znalec v oboru zdravotnictví Jan Flídr.

Výpovědi obžalovaného před soudem byly zvláštní. Například tvrdil, že mu z Libye do Evropy pomohli delfíni. Zvláštně se obžalovaný prý chová také ve vazební věznici, má být agresivní ke spoluvězňům, nemyje se a slyší hlasy. 

Afričan obžalovaný ze znásilnění dívky u Terezína čeká vyšetření psychiatrů

VIDEO: Afričan obžalovaný ze znásilnění čeká na psychiatrické vyšetření. Ve vazbě se nemyje, je agresivní a dostává nevysvětlitelné záchvaty smíchu

Podle Flídra může obžalovaný trpět schizofrenií. „Posuzovaný trpí duševní chorobou, ale to rozhodování nebylo jednoduché, protože je velké riziko jeho simulace.“ Státní zástupkyně Věra Šípalová s tím ale nesouhlasí. „Znalecký posudek, který byl vypracován, nebyl přesvědčivý. A nelze na základě krátkého vyšetření, několikahodinového, stanovit, jestli je příčetný nebo nepříčetný,“ uvedla.

Závěry znalce hodlá soud doplnit o další psychiatrické vyšetření. Pozorování může trvat dva měsíce i déle.

Cizinec čelí obžalobě, že letos v červnu na poli u obce Lukavec na Litoměřicku znásilnil nezletilou dívku, když se vracela ze školy. Ukrást jí přitom měl také mobilní telefon. Po napadení skončila dívka v nemocnici. Sám obžalovaný tvrdí, že dívku žádal o pomoc a na konkrétní dotazy, jak se na její tělo dostalo jeho DNA, obvykle odpověděl, že si nic nepamatuje. Do Česka přijel vlakem ve stejný den poté, co ho propustili v Drážďanech z vězení. Tam si odpykával trest kvůli jízdě načerno.

reklama

reklama