Lidé na Náchodsku opravují domy po páteční vichřici. Pojišťovny sčítají škody

15. 8. 2017 ZPRÁVY: Lidé na Náchodsku opravují domy po páteční vichřici, pojišťovny sčítají škody
15. 8. 2017 ZPRÁVY: Lidé na Náchodsku opravují domy po páteční vichřici, pojišťovny sčítají škody

reklama

Vichřice, která se přes Česko přehnal před pár dny, napáchala milionové škody. V Bohuslavicích, kde vítr poškodil desítky domů, lidé pokračují v likvidaci škod. Do obce už dorazili i pracovníci pojišťoven.

Pořádnou spoušť po sobě zanechal vítr, který se do Bohuslavic na Náchodsku přihnal v pátek odpoledne. Jak říkají místní, udělala se tma a za pět minut bylo po všem. „Že to bude takové, to asi nikdo nečekal,“ dodává obyvatel obce Josef Mencl.

Podle starosty Bohuslavic vítr poškodil téměř 80 domů a deset jich úplně zničil. Lidé se snaží vše opravit, a to i přesto, že pracovníci z pojišťovny teprve sepisují škody. „Pokud udělají fotodokumentaci a případně ty poškozené věci někde nechají, aby bylo možné je prohlédnout, tak nemusí čekat na technika, který věci prohlíží,“ vysvětlil mluvčí Kooperativy Milan Káňa.

Pojišťovny jsou prý připravené a řeší události  do několika dnů. „Musíme zjistit rozsah škod, sepíšeme si to, napíšeme z toho zápis,“ popisuje svoji práci technik pojišťovny Luděk Feranec.

Obyvatelé tvrdí, že nikdy nic podobného nezažili, a už teď je jasné, že dát obec do původního stavu bude trvat několik měsíců. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!