Lidé na Novém Zélandu odlehčují krizový stav hrou s plyšovými medvídky

Na způsob, jak potěšit děti a vlastně i dospělé v době koronavirové krize, přišli obyvatelé Nového Zélandu. Inspirováni dětskou knížkou Jdeme na lov medvědů od Michaela Rosena a Helen Oxenburyové se po celé zemi začali objevovat plyšoví medvídci, například v oknech, na stromech, v autech apod. Do hry se zapojila dokonce i novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, informovala agentura AP.
Hra s medvídky na Novém Zélandu
Hra s medvídky na Novém Zélandu
https://www.facebook.com/AllBlacks/

reklama

Nouzový stav spojený s karanténou platí na Novém Zélandu od minulého týdne, stejně jako u nás jsou však povoleny zdravotní procházky do přírody za dodržování bezpečné vzdálenosti. Instalace medvídků na různá místa by tak podle agentury AP neměla nikoho zdravotně ohrožovat.

V rámci velké obliby hledání medvědů mezi tamními obyvateli vznikla na Facebooku také stránka s názvem „We’re not scared – NZ Bear hunt“ na které lidé sdílejí polohy, kam své medvídky umístili, přičemž heslo „Nebojíme se – Novozélandský lov medvědů“ je převzaté ze zmíněné dětské knížky.

 

Někteří lidé svým medvídkům také vytváří každodenní plány a na stránku pak sdílejí, jak jejich medvídci „dělají“ různé aktivity, jako je pečení, čtení apod. Nápad tak slouží k rozptýlení především dětí od koronavirové krizové situace.

AP rovněž informovala, že samotný autor oblíbené knihy Michael Rosen je momentálně kvůli příznakům COVIDu-19 hospitalizován, podle jeho rodiny se však jeho stav zlepšuje.

reklama

reklama