Lídr kampaně za Brexit bere nohy na ramena! Lawson chce žít ve Francii

Jeden z nejhlasitějších zastánců Bexitu hodlá opustit svou vlast. Nigel Lawson se snaží získat povolení k pobytu ve Francii. Předseda proevropské skupiny Best for Britain ho kvůli tomu označil za pokrytce. Informovali o tom noviny The Conexion pro Brity žijící ve Francii.
Nigel Lawson žádá o pobyt ve Francii
Nigel Lawson žádá o pobyt ve Francii
reprofoto Twitter.com

reklama

Bývalý lídr kampaně For Leave Nigel Lawson uvedl pro noviny The Conexion, že zahájil řízení o takzvanou „carte de séjour“, která zaručuje obyvatelům Spojeného království žít právě ve Francii. Zdůraznila ale, že nejde o žádost o francouzské občanství. „Právě jsem začal a netuším, jak to dopadne, ale nemám nějaké zvláštní obavy,“ uvedl pro noviny.

Tím ale přilil olej do ohně těm, kteří byli proti odchodu Anglie z Evropské unie. Například předseda skupiny Best for Britain ho označil za pokrytce. „Zdálo se, že pro Lawsona není žádná cena dost vysoká. Po této zprávě to ale vypadá, že cenu za odchod z EU zaplatí všichni ostatní, zatímco on se bude opalovat ve svém luxusním sídle ve Francii,“ pokračoval Paul Butters.

Evropský parlament

Evropský parlament zeštíhlí: Po Brexitu se zmrazí 46 křesel, zbytek si rozdělí členské státy

Kritiku se snesla i na hlavu Farage

Lawson ale není jediný, kdo byl hrdým zastáncem Brexitu, ale po referendu byl označen za pokrytce, jelikož hodlá využívat určitých výhod. Velká lavina kritiky se na konci minulého roku strhla i na hlavu Nigela Farage, jednoho z největších euroskeptiků, který je zároveň i europoslancem. Ten se totiž po odchodu z EU odmítl vzdát nároku na europoslaneckou penzi, která je vyplácená z peněz daňových poplatníků s odůvodněním, proč by jeho rodina měla trpět ještě více.

Další pak pokračovala i v dubnu, kdy zase vyšlo najevo, že Farage vyřídil svým dvěma dětem německé pasy, aby mohly i po vystoupení Británie z EU volně cestovat po eurozóně. „Ano, mají německé pasy. I druhá část rodiny je pro ně samozřejmě důležitá, ale když půjdou na fotbal, je jasné, komu budou fandit,“ uvedl před časem pro The Guardian s tím, že se jeho potomci cítí být Brity více než Evropany.

Vystoupení z EU si Britové odhlasovali ve veřejném referendu na konci června 2016. Od té doby jsou vyjednávání zástupců Velké Británie a zbývajících států EU v plném proudu. Nadobro by pak měla vystoupit příští rok v březnu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!