Londýn ovládlo Wooferendum: Pejsci a jejich majitelé protestovali proti Brexitu

Proti Brexitu kromě lidí v neděli protestovali v takzvaném Wooferendu i jejich čtyřnozí domácí mazlíčci. Pochod ulicemi Londýna byl navíc obohacen o takzvané „čůrací stanice“, kde si nejeden pes zvedl zadní nožku například na fotografii exministra zahraničí Borise Johnsona či europoslance Nigela Farage, kteří patří k zastáncům vystoupení Británie z Evropské unie. Informace přinesl list The Guardian.
Wooferendum
Wooferendum
Twitter/Jo Swinson ‏

reklama

Stovky psů a jejich majitelé včera pochodovali ve Westminsteru, aby dali najevo svůj nesouhlas ohledně vystoupení Velké Británie z EU.

Takzvané „Wooferendum“ vyvrcholilo velkým shromážděním na náměstí parlamentu, kde lidé zvolávali hesla jako „Brexit je chyba“ nebo „Štěkám, že Brexit je šílenství“. Na shromáždění vystoupili mimo jiné- herec Peter Egan, či labouristická poslankyně pro Walthamstow, Stella Creasy.

 

 

„Tohle je pro Brity typické- lidé milují své domácí mazlíčky, tak proč takový pochod nespojit s našimi obavami z Brexitu. Hlavním důvodem proč jsem tady společně se svým psem, je fakt, že si myslím, že by mělo dojít k lidovému hlasování,“ řekl podle listu The Guardian bývalý lékař Alastair Campbell.

 

 

„Brexit, který nám nyní vláda nabízí, je na míle vzdálený tomu, co bylo zpočátku slíbeno. Není nic nedemokratického na tom, požadovat druhé hlasování,“ dodal Campbell s tím, že si myslí, že se jen politici bojí toho, co by druhé hlasování ukázalo.

Pochod byl obohacen o takzvané „čůrací stanice“ pro čtyřnohé mazlíčky, které se neobešly bez obrázků zastánců brexitu jako například exministra zahraničí Borise Johnsona nebo europoslance Nigela Farage.

 

 

„Podle mě je tahle akce skvělý nápad a chytrý způsob, jak zvýšit povědomí o tomto problému. Protože jsou to právě psi, kteří dokáží spojit lidi,“ prohlásila jedna z účastnic pochodu.

Nigel Lawson žádá o pobyt ve Francii

Lídr kampaně za Brexit bere nohy na ramena! Lawson chce žít ve Francii

Zda štěkání posune věc s Brexitem k dalším volbám, zatím není jasné, nutno ale podotknout, že minimálně pejsci, si pochod pořádně užili!

reklama

reklama