Londýnské klenotnictví bylo vyloupeno v hollywoodském stylu

Loupež v Londýně
Loupež v Londýně

reklama

K loupěži došlo v samém centru Londýna jen pár metrů od světově proslulého obchodního domu Harrods. Skupina lupičů v motorkářských přilbách pomocí mačet roztříštila vitrínu luxusního klenotnictví Boodles, a to uprostřed bílého dne. Přesněji kolem jedenácté hodiny dopolední, jak informuje server thesun.co.uk.

Následovala rychlá akce, kterou měli pachatelé perfektně promyšlenou. Celá loupěž totiž netrvala déle než 60 sekund. Na motorkách pak ještě před příjezdem policie uprchli. „Pracuji v kanceláři ve druhém patře budovy přímo naproti prodejně. V době přepadení jsem zaslechl křik, který upoutal mou pozornost. Z prodejny se pak valil hustý dým a asi šestice mužů vyběhla ven,“ vypověděl očitý svědek Said Muktar, který celou událost natočil na telefon.

 

Dramatické záběry z videa poukazují, že zločinci jednali v duchu hollywoodských akčních trháků. Jako zbraň jim posloužily perlíky (německé kovářské kladivo) a kouřové bomby. I přesto, že nejméně jeden z mužů měl sečnou zbraň, incident se obešel bez zraněných. Po útočnících teď pátrá polciie. Škoda jakou lupiči napáchali není doposud známá. Jednat se bude ale o částku v rámci miliónů korun.

Autor: Pavlína Švarcová

reklama

reklama