Los Angeles: Kvůli rozsáhlým požárům muselo být evakuováno přes 100 tisíc lidí

Kalifornie v plamenech! Rozsáhlý požár zasáhl severní okraje Los Angeles. Policie nařídila evakuaci téměř sto tisícům lidí. Požár se totiž hasičům stále nedaří dostat pod kontrolu a byl vyhlášen nejvyšší stupeň ohrožení.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kalifornii sužují rozsáhlé požáry (zdroj: CNN)

reklama

„Požár se stále rychle šíří a nám se ho nedaří dostat pod kontrolu. Zachvátil již přes 19 čtverečních kilometrů... Byli jsme nuceni evakuovat obyvatele z asi dvaceti tisíc domů právě v této oblasti,...“ řekl americké CBS náčelník hasičů Ralph Terrazas.

Požár už podle tamních zdrojů zničil přes dvě desítky domů, od elektřiny bylo odpojeno přes 350 tisíc domácností, do kterých dodává energie společnost Pacific Gas & Electric. Má se jednat o prevenci toho, aby nevznikala další ohniska. Hoří totiž již na 275 místech. 

Kalifornský guvernér Gavin Newsom se ale vyjádřil na adresu právě zmíněné energetické společnosti, kterou nařknul ze zanedbávání péče o rozvodnou infrastrukturu. Ta teď proto není schopna živelním pohromám odolat. Přerušení dodávky proudu nevylučuje ale ani společnost Southern California Edison, která varovala, že bez elektřiny by se mohlo v krátké době ocitnout dalších 173 tisíc domácností.

Lesní požáry v Kalifornii
Lesní požáry v Kalifornii

KRITICKÝ ROK 2018 

Všichni teď doufají, že se nebude opakovat rok 2018. Série lesních požárů v Kalifornii minulý rok postihla několik oblastí. V prosince 2018 bylo Kalifornským úřadem pro lesní a požární ochranu (Cal Fire) a agenturou National Interagency Fire Center (NIFC) uvedeno, že vypuklo kolem neuvěřitelných 8 434 požárů a bylo zasaženo 765 033 hektarů lesů. Škody přesáhly hodnotu 2,9 miliardy dolarů, tedy asi 72,5 miliardy korun. K tomu je nutné přičíst náklady na zastavení požárů, které činily přes 1,3 miliardy dolarů, přibližně 33 miliard korun.

reklama

reklama