Lupička, která s pistolí přepadla poštu, chtěla znovu loupit

Vzpomínáte si ještě na lupičku seniorku, která si peníze na novou televizi obstarala ozbrojeným přepadením pošty? Nepoučila se. Teď má na kontě ještě přepadení zlatnictví, a to velmi nepovedené.
21. 6. 2018 KRIMI: LUPIČKA, KTERÁ S PISTOLÍ PŘEPADLA POŠTU, CHTĚLA ZNOVU LOUPIT
21. 6. 2018 KRIMI: LUPIČKA, KTERÁ S PISTOLÍ PŘEPADLA POŠTU, CHTĚLA ZNOVU LOUPIT

reklama

Možná si na lupičku seniorku vzpomínáte. Loni s pistolí v ruce přepadla v Hradci Králové poštu. Odnesla si z přepážky desítky tisíc korun a odjela na kole. Později ji kriminalisté vypátrali a obvinili. Jenže teď, přesně po půl roce, žena úřadovala znovu. Přepadla zlatnictví a znovu s pistolí.

„Drobná paní, zahalená šátkem až po oči, naražený klobouček. Já jsem říkala, co si přeje a ona mi řekla, že je to přepadení. A vyndala takovou malou zbraň, tak jsem jí říkala a co jako chce. A ona mi říkala, že chce dvoutisícovky,“ vyprávěla přepadená žena.

Prodavačka jí odvětila, že se nedostane do kasy. Pak přišlo vysvobození. Do zlatnictví totiž přišla zákaznice. Žena, která očividně přišla loupit, rychle změnila plány a odešla pryč. Hned poté, co lupička zlatnictví opustila, se za ní klenotnice vydala. Sledovala ji, volala u toho policii a naváděla hlídky správným směrem.

ilustrační foto

Přepadení ochranky supermarketu v Opavě je uzavřeno: Mezi viníky je i muž, který se tvářil jako oběť

„Kousek dál měla postavený kolo, na které teda naštěstí nenasedla. Ale šla, ještě si během té cesty vyměnila klobouk za nějakou čepici. Policie přijela, ještě když jsem ji já měla v dohledu,“ pokračovala klenotnice.

Zbraň byla plastová

„Paní byla velmi duchapřítomná, informovala policii o přesném pohybu pachatelky a mohli jsme ji bez problémů zajistit,“ chválil přepadenou klenotnici ředitel Policie ČR pro Královehradecký kraj, David Fulka.

„Pachatelka se jevila velice překvapená a byla u ní nalezená již na první pohled plastová zbraň na plastové kuličky,“ uvedl zasahující policista.

„Žena je nyní opět obviněná ze zvlášť závažného zločinu loupež, za který jí hrozí až desetileté vězení,“ dodala mluvčí Policie ČR v Hradci Králové Iva Kormošová.

V případě přepadené pošty byl ještě soudce k pětašedesátileté ženě shovívavý a její vyšetřování probíhalo na svobodě. Protože se ale nepoučila, tentokrát ji poslal do vazby.

reklama

reklama