Lvice, nebo Otesánci? V ruském cirkuse jsou k vidění zvířata s enormní nadváhou. Krotitel tvrdí, že tloustnou stářím

Pohled na estrádu extrémně obézních lvic jednoho ruského cirkusu vzbudil vlnu nevole jak u přihlížejících diváků, tak i aktivistů na ochranu zvířat. Ti jsou toho názoru, že je principál záměrně přecpává, aby jeho představení bylo pro publikum zajímavější. Krotitel tato nařčení odmítá a tvrdí, že lvice tloustnou kvůli stáří.
obézní lvice v ruském cirkuse
obézní lvice v ruském cirkuse
PrimaMedia

reklama

Cirkusové šapitó v ruském Vladivostoku se otřásá v základech. Principál místního cirkusu, Vitalij Smolyanets čelí kritice kvůli nadměrně obézním lvicím. Lvice svou vahou už dávno nepřipomínají něžnou polovičku krále zvířat, ale mnohem více hladového hrocha. Jejich představení, ve kterém spolu s tygry provádějí různé kousky včetně válení sudů, rozhořčila především aktivisty na ochranu zvířat. Ti tvrdí, že principál cirkusu lvice záměrně vykrmuje, aby jeho show byla zajímavější. 

Vitalij Smolyanets však veškerá nařčení popírá. Podle něj lvice krmí naprosto přiměřeně a obézní jsou kvůli svému stáří. Ruským médiím řekl, že lvice mají přísun šest kilogramů masa denně, litr mléka a vitamíny. Zároveň odmítá jakákoliv nařčení, podle kterých jsou lvice drženy v klecích bez možnosti pohybu.

Mládě orangutana

VIDEO: Thajská zoo organizuje nechutné souboje orangutanů. Ochránci zvířat se bouří

„Kočky jsou jako lidé, s věkem metabolismus zpomaluje a držet se fit, je mnohem těžší,“ řekl Vitalij pro ruský server PrimaMedia. „Trénují tři hodiny denně a zbytek dne obvykle prospí,“ dodal.  

Celý případ se dostal už také do rukou tamní policie, která podmínky zvířat v cirkuse prošetří. Do té doby mohou lví „cvalíci“ dál bavit nebo udivovat diváky ruského cirkusu. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!