Maďarsko se ptá Evropské komise na předplacené platební karty pro migranty. Proč jsou tajné?

Vládnoucí maďarské strany Fidesz a Křesťanští demokraté (KDNP) vyzývají Evropskou komisi, aby odpověděla na otázky týkající se předplacených platebních karet, údajně vydávaných migrantům. Uvedl to podle serveru Hungary Journal mluvčí koalice Istvan Hollik.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Šéf parlamentního výboru pro obranu a vymáhání práva Lajos Kosa minulý týden citoval nedávné zprávy o desítkách tisíc předplacených debetních karet, poskytnutých migrantům Evropskou komisí a Organizací OSN pro uprchlíky (UNHCR).

Karty financované EU, OSN a Georgem Sorosem

Karty mají být údajně používány migranty na „reaktivované balkánské migrační trase,“ uvedl Hollik. Evropská komise by podle něj měla vysvětlit původ karet, částky na nich uložené a důvody, proč bylo vše drženo v tajnosti.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó

Říkáte lži a jste jednostranní, opřel se do BBC maďarský ministr zahraničí v rozhovoru o migraci

Karty jsou podle všeho dotovány z peněz EU, OSN a amerického finančníka George Sorose, uvedl dále Hollik, což vyvolává otázku, zda se členské státy na takovémto postupu shodly.

Maďarská vládnoucí koalice očekává informace o orgánech, které financují desítky tisíc migrantů na jejich cestě k hranici jižní Evropy, přičemž tímto způsobem může být podle Hollika rovněž financován terorismus.

reklama

reklama