Madridská premiérka má z ostudy kabát: Nejprve padělaný vysokoškolský titul, teď krádež v obchodě

Premiérka madridského regionu Cristina Cifuentesová dnes oznámila, že na začátku května rezignuje na svoji funkci. Politička nejdříve čelila silné kritice kvůli falešnému magisterskému titulu. Teď navíc španělská média zveřejnila záběry jednoho z madridských supermarketů, ve kterém Cifuentesová údajně kradla krémy proti vráskám.
Cristina Cifuentesová
Cristina Cifuentesová
Facebook/Cristina Cifuentes

reklama

Jak se zdá, Cifuentesová, která stála v čele madridské regionální vlády od roku 2015, neprožívá zrovna šťastné období. Je to jen pár dní co se ukázalo, že premiérka madridského regionu, ve kterém žije 6,5 milionu obyvatel, neoprávněně užívala magisterský titul z univerzity Krále Juana Carlose. Tam totiž podle informací španělských médií nedopsala závěrečnou práci a údajně nechodila ani na přednášky a zkoušky.

Teď přišla další rána. Videozáznam, který ve středu zveřejnila španělská média, byl pořízen v roce 2011. Na něm premiérka ukazuje svoji tašku ochrance supermarketu. Podle informací zpravodajského portálu Ok Diario ukradla Cifuentesová dva krémy proti vráskám v hodnotě 40 eur (zhruba tisíc korun).  

Skandály Cifuentesovou, která byla minulý rok zvolena také do čela místní organizace Lidové strany, dohnaly k rezignaci. Tu odůvodnila tím, že nechce poškozovat stranu ani obyvatele španělské metropole. Ohledně záznamu ze supermarketu ovšem nezapomněla dodat, že se jedná o „součást kampaně směřovanou proti její osobě s cílem poškodit ji“. Třiapadesátiletá politička svou funkci opustí 2. května.

Skandály kolem premiérky madridského regionu představují značné komplikace pro předsedu španělské vlády a šéfa lidovců Mariana Rajoye, jehož strana se potýká s řadou korupčních skandálů. Rezignace Cifuentesové tak ještě více prohloubila nedůvěru občanů ve vládní stranu.

reklama

reklama