Majitel obchodu skoncoval s panickým vykupováním toaletního papíru svými zákazníky

Majitel obchodu v Sydney přišel s geniálním způsobem, jak zákazníkům zabránit v panickém hromadění toaletního papíru během nouzového stavu. Za jedno balení zaplatí zákazníci obvyklou cenu 3,50 dolaru, za dvě balení už si ale musí připravit rovnou 99 dolarů! Na změnu ceny toaletního papíru upozorňuje i připojená cedule, skrze kterou majitel obchodu vzkazuje lidem: ,,Nebuďte chamtiví. Myslete na ostatní.‘‘
Majitel obchodu vyzrál na chamtivé zákazníky
Majitel obchodu vyzrál na chamtivé zákazníky
twitter.com/WKRPinCanada

reklama

Majitel obchodu Hazem Sedda pro Daily Mail uvedl, že již před časem do regálu s toaletním papírem umístil ceduli, která vyzývala zákazníky, aby si kupovali pouze jedno balení na osobu. Podle jeho slov instrukce ale nikdo nedodržoval.

,,Každý si bral dvě nebo tři balení a říkal mi, že to bylo pro jejich mámu nebo sestru. Bylo skutečně otravné, že ceduli všichni ignorovali,“ uvedl pan Sedda.

,,Od té doby, co jsem nastavil cenu 99 dolarů za dvě balení, si ale každý si bere opravdu jen jedno, nikdo ještě nepřišel k pokladně se dvěma."

Důvodem jeho originálního nápadu prý byla snaha pomoci alespoň tamním obyvatelům, pro toaletní papír si do jeho obchodu totiž jezdí i lidé z okolních měst, kde tato komodita následkem vykupování již nebyla k dostání.

Pan Sedda zákazníky uklidnil také ve svém příspěvku na sociálních sítích, kdy je ujistil, že pro všechny své zákazníky má toaletní papír. A dělá vše, co je v jeho silách, aby ho udržel na skladě. K příspěvku také připojil vzkaz s prosbou: ,,Prosím, kupte si jen to, co potřebujete, nedělejte si zásoby.‘‘

Příspěvek Hazema Seddy upoutal značnou pozornost a mnozí uživatelé označili myšlenku za fantastickou.

reklama

reklama