Majitelka téměř nekrmila psa. Od smrti ho dělilo jen pár dnů

Řepnickému útulku se na poslední chvíli podařilo zachránit křížence vlčáka. Tomu před třemi měsíci zemřel jeho pán. Jeho dcera, která psa spolu s domem zdědila, ho prý krmila jen příležitostně, nebohý pes tak byl doslova kost a kůže.
11. 11. 2017 ZPRÁVY: MAJITELKA ZAPOMNĚLA KRMIT PSA, TEN MÁLEM ZEMŘEL
11. 11. 2017 ZPRÁVY: MAJITELKA ZAPOMNĚLA KRMIT PSA, TEN MÁLEM ZEMŘEL

reklama

Na 10letého Čakyho upozornili sousedé, kteří se prý už nemohli dívat na to, jak pes sám venku bez jídla a pití trpí. Během tří měsíců, tedy přesně od okamžiku, kdy zemřel jeho bývalý majitel, mu prý jeho nová majitelka dávala najíst pouze sporadicky a to se na něm samozřejmě podepsalo.

Ztratil hodně své hmotnosti, byli jsme s ním na veterině, vážil 15,6 kilo, což je hodně málo. Měl by mít 30 až 35 kilogramů, takže prakticky ze sebe vytrávil všechnu svalovinu, všechny tuky,“ popsala pro televizi Prima ředitelka útulku Řepnice Miluše Maskalanisová.

Záchrana přišla na poslední chvíli

Pracovníci útulku Čaka zachránili doslova za pět minut 12. Stačily by prý dva dny a byl by mrtvý. V útulku mu začali pravidelně vyvařovat. Jídlo dostává šestkrát denně. „Dostává probiotický pasty, dostává vitaminy na povzbuzení kostí. Dostává kuřecí maso, rýži. Nemůžeme ho krmit vůbec suchým krmením, protože by to vůbec nestrávil,“ říká Maskalanisová.

A výsledky už jsou vidět. Čak se udrží na nohou a dokonce by prý kvůli jídlu klidně přešel celý útulek. Svojí původní hmotnost ale bude nabírat ještě několik týdnů. O majitelku Čaka už se začala zajímat policie.

S ženou jsme chtěli mluvit také my, a proto jsme se vydali na místo, kde Čak několik měsíců trpěl. Bohužel doma jsme ji nezastihli. V domě se prý vyskytuje sporadicky. Podle sousedů má být dokonce dotčená, že jí psala odvedli. „Ona se s námi přestala bavit, protože se to nahlásilo, tak s námi prej už s nikým nechce nic mít,“ svěřila se její sousedka.

Pokud majitelku policisté v budoucnu obviní z trestného činu týrání zvířat, hrozí jí v případě uznání viny až dva roky ve vězení.

reklama

reklama