Malá domů pro Trumpa? Stát zaplatil desetitisíce dolarů za jeho pobyt ve skotském letovisku, které mu patří

Americké ministerstvo zahraniční, které zajišťuje zahraniční cesty hlavy státu, podle agentury Reuters vyplatilo více než 77 tisíc dolarů skotskému golfovému resortu, ve kterém byl o víkendu ubytovaný Donald Trump s manželkou. Asi by na tom nebylo nic zarážejícího, kdyby firma, která resort vlastní, nepatřila právě americkému prezidentovi.
Trump si užíval ve skotském golfovém resortu, který vlastní
Trump si užíval ve skotském golfovém resortu, který vlastní
reprofoto Reuters

reklama

Americký prezident Donald Trump strávil v luxusním golfovém resortu Turnberry soukromou část víkendu při návštěvě Velké Británie. Hned pak se odebral do Helsinek na summit s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Ministerstvo zahraničí za jeho pobyt mělo zaplatit více než 77 tisíc dolarů, což je přepočtu více než 1,2 milionu korun.

Summit v Helsinkách

Tak tohle se Trumpovi moc nepovedlo: Svět kritizuje amerického prezidenta kvůli summitu s Putinem. Vypadal jsi jako slaboch, hlásají titulky

Problém je ale v tom, že firma, která resort vlastní, patří současné hlavě USA. Navíc Trump na rozdíl od svých předchůdců, kteří po dobu svého úřadu předali svůj majetek do svěřeneckého fondu, si vlastnictví svých nemovitostí ponechal a jejich správou pověřil svou rodinu. Jeho návštěva ve Skotsku pak má být podle agentury Reuters vykázána jako „hotelové pokoje pro VIP“.

Zatímco Bílý dům údajně nehodlal celou záležitost komentovat, Trumpův syn Erik byl o něco sdílnější. „I když se to po nás nepožaduje, rozhodli jsme se, že v případě služeb pro americkou vládu budeme účtovat jen náklady bez jakéhokoli zisku. Kdyby bydlel jinde, bude platit mnohem víc,“ doplnil na svém twittrovém účtu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!