Malá fanynka Star Wars dostala bionickou ruku R2-D2. Mark Hamill: Je to hrdinka

Jedenáctiletá dívenka z Floridy, která se narodila s tělesnou vadou, si celý život moc přála, aby mohla používat ruce jako ostatní lidé. Narodila se totiž bez prstů na pravé ruce a jen s polovinou levé paže. Její rodina se proto rozhodla založit transparentní účet a dívce tak dopřát bionickou ruku, která by jí změnila život. A jelikož je holčička velkou fanynkou americké filmové série Star Wars, bionická ruka na zakázku pro ni byla vyrobena ve stylu robota R2D2, informovala CNN. Životní příběh malé Isabelly Tadlockové se donesl až k představiteli Luka Skywalkera Marku Hamillovi.
Mark Hamill podpořil fanynku Star Wars Isabellu
Mark Hamill podpořil fanynku Star Wars Isabellu
youtube.com/Open Bionics

reklama

Po sérii složitých operací, které Isabella od mala podstupuila, jí lékaři byli schopni na pravé ruce vytvořit tři prsty a palec. Velká část její levé paže chyběla. Její rodina se tak rozhodla, že dívence nechá vyrobit bionickou ruku, aby mohla fungovat jako ostatní lidé.

Díky sociálním sítím se příběh malé Isabell dostal až k představiteli Luka Skywalkera ze série Star Wars - Marku Hamillovi, který ji podpořil. Její transparentní účet proto sdílel se svými téměř čtyřmi miliony fanoušky a pomohl tak, aby se částka 14 tisíc dolarů včas vybrala.

 

Dívka navíc dostala velice originální bionickou ruku. Jelikož je obrosvkou fanynkou právě zmiňovaných filmů, byla protéza vyrobena ve stylu robota R2D2. Po třech měsících se s ní navíc herec spojil přes videohovor. ,,Slyšel jsem, že jsi fanoušek Hvězdných válek. Ale musím ti říct, že já jsem zase tvůj velký fanoušek. Jsem na tebe moc pyšný," řekl Hamill holčičce během videohovoru a přpojil také známou hlášku z filmu ,,Ať tě síla provází‘‘. Nadšená Isabella mu zase předvedla, jak se s novou končetinou sžívá a jak skvěle ji dokáže ovládat.

Dívce se s novou rukou splnil sen a konečně může předměty uchopit do ruky a dělat věci jako ostatní děti. „Jsem tak nadšená. Budu moci jezdit na kole, houpat se na opičích prolézačkách, vařit a být jako moji přátelé,“ uvedla Isabella. Její matka Pamela sdělila CNN, že si s novou rukou mohla její dcera poprvé sama vysušit vlasy.

A teď má nový sen: být modelkou s bionickou paží.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!