Malý irský ostrov pátrá po záhadném výherci loterie

Záhadná výhra na irském ostrůvku
Záhadná výhra na irském ostrůvku
youtube/BugattiYoungVeyron

reklama

Na poště irského ostrova „Bere“ byl prodán vítězný lístek jackpotu ve výši 500 000 eur (více jak 13 milionů korun). Šťastlivec, který „zlatá“ čísla vlastní, se ale k výhře zatím nepřihlásil. Mezi obyvateli ostrova, který má jen 180 občanů, se tak poslední dny nemluví o ničem jiném.

Jen 180 obyvatel má ostrov Bere, který leží na jihu Irska. A právě v prostředí oázy klidu se možná nachází budoucí milionář.

Paní Mary Murphyová, která pracuje na místní poště, řekla pro BBC, že taková situace se na ostrově ještě nikdy nestala. „Nemohu tomu uvěřit,“ uvedla s nadšením. „Všichni se mě ptají na záhadného výherce, telefony se nezastaví.“

Pošťačka Mary Murphyová
Autor: twitter/Paschal Sheehy Pošťačka Mary Murphyová

„Ani ve snu by mě nenapadlo, že mi zazvoní telefon, a dozvím se, že jsem právě já někomu prodala výherní lístek,“ řekla paní Murphyová. Věří, že vítězem je někdo z místních, ale zároveň dodává, že ona bohužel tím šťastlivcem není.

Pošťačka také reportérovi vysvětlila, že i kdyby věděla, kdo by mohl být potenciální výherce, nesmí za žádnou cenu jména prozradit. „Říci jméno vítěze není v mých pravomocích,“ říká.

Paní Mary věří, že nakonec se tajemný vítěz k milionovému jackpotu přihlásí a bude si tak moci užívat pohádkového života. 

reklama

reklama