Maročané při oslavách postupu na fotbalový šampionát demolovali Brusel. Zatčen nebyl nikdo

Fotbalisté Maroka se v sobotu díky výhře 2:0 nad Pobřežím slonoviny poprvé po 20 letech kvalifikovali na mistrovství světa ve fotbale. Jedny z nejbouřlivějších oslav se ale paradoxně odehrály tisíce kilometrů od území afrického státu- v belgickém Bruselu.
Důsledek řádění Maročanů v Bruselu
Důsledek řádění Maročanů v Bruselu
Youtube/euronews

reklama

Podle bruselské policie oslavovalo postup na fotbalový šampionát v ulicích belgické metropole přibližně 1 500 Maročanů, někteří se ale začali chovat násilně. Zhruba 300členná skupina napadala policisty, ničila výlohy obchodů a zapalovala auta a odpadkové koše.

Výsledkem řádění je podle agentury Reuters 22 zraněných policistů a značné materiální škody. To ostatně dokazují i záběry umístěné na sociálních sítích. Zarážející je, že nikdo z výtržníků nebyl zatčen. Belgický ministr vnitra Jan Jambon ale slíbil, že se pachatelé násilností budou zodpovídat před spravedlností.

„Základní problém je, že jsou takovéto události zneužívány pro dělání neakceptovatelných věcí. Máme záběry z kamer i fotografie. Viníci za to ponesou následky, tomu se zkrátka nevyhnou,“ uvedl Jambon pro belgickou rozhlasovou stanici Radio 1.

Maročané se začali ve velkém stěhovat do Belgie jako pracovní síla v 60. a 70. letech minulého století. Dnes v 11milionové Belgii žije přibližně sto tisíc lidí původem z Maroka.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!