Masakr v průmyslovém areálu v USA: Řádění bývalého zaměstnance nepřežilo pět lidí

Pět lidí bylo zabito při střelbě v průmyslovém parku ve státě Illinois v USA a několik dalších bylo zraněno. Propuštěný zaměstnanec Gary Martin (45) se přišel mstít. Při přestřelce zranil i pět zasahujících policistů. Střelec byl nakonec obklíčen a zastřelen.
Budova společnosti Henry Pratt Co. zažila masakr
Budova společnosti Henry Pratt Co. zažila masakr
EPA

reklama

Sestra Garyho Martina pro média uvedla, že bratr pracoval pro místní společnost Henry Pratt Company téměř dvacet let. O práci přišel před dvěma týdny. Střelec přišel do průmyslového areálu v pátek kolem půl druhé odpoledne tamního času a začal střílet.

Jeho řádění nepřežilo pět lidí. Martin se následně ukryl ve skladu o rozloze téměř 2700 čtverečních metrů. Policii trvalo 90 minut než střelce vypátrala. Když ho policisté lokalizovali, rozpoutala se přestřelka, při které utrpělo pět policistů zranění a sám Martin jí nepřežil.

Gary Martin - střelec z Illinois
Autor: LinkedIn Gary Martin - střelec z Illinois

Podle očitých svědků muž přišel se zbraní opatřenou laserovým zaměřovačem. Zaměstnanci ze sousedící společnosti Capitol Printing pro televizi ABC7 uvedli, že se ukryli do komory a přečkali zde po celou dobu trvání střelby a policejního zásahu.

 

 

Prezident Donald Trump na Twitteru bezprostředně po zásahu vyslovil pochvalu bezpečnostním složkám města Aurora a vyjádřil soustrast pozůstalým po obětech a jejich rodinám. Matka střelce, Felicia Martin, pro televizi WGN sdělila: „Mé srdce směřuje ke všem obětem a jejich rodinám.“

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!