Masakr v šintoistickém chrámu: Muž samurajským mečem ubodal dva lidi a spáchal harakiri

Hlavní kněžku šintoistického chrámu Nagaku Tomioka ve čtvrtek v noci zavraždil samurajským mečem její bratr. Důvodem zřejmě byly dlouhodobé sourozenecké spory. Útočník následně ještě ubodal svoji ženu, která mu podle policistů se zločinem pomáhala. Nakonec za pomoci meče spáchal sebevraždu.
Místo hrůzného činu
Místo hrůzného činu
AP

reklama

Kněžka chrámu Tomioka Hačiman se stala terčem vražedného útoku vlastního bratra, šestapadesátiletého Šigenago Tomioka. Toho k významnému chrámu doprovázela manželka, která muži v krvavém masakru pomáhala. Zatímco Šigenago vraždil svou sestru, 30letá žena se pokusila neúspěšně zabít řidiče kněžky, kterého několikrát bodla. Pomoc vrahovi ji ale přišla draho. Poté, co muž samurajským mečem ubodal sestru, vrhnul se i na svou družku. Nakonec sám spáchal harakiri, informovala stanice BBC.

Co muže ke krvavému masakru vedlo? Podle japonských médií šlo o dlouholeté sourozenecké spory. I sám Šigenago totiž kdysi byl hlavním knězem šintoistického chrámu. Jenže v roce 2001 byl za neobjasněných okolnosí odvolán z funkce a na jeho místo se záhy dostala starší sestra Nagako.

Místo hrůzného činu
Autor: AP Místo hrůzného činu

Než se zhrzený muž odhodlal svoji sestru zavraždit, posílal jí roky výhružné dopisy, kvůli kterým byl dokonce i vyšetřován tamní policií

Významný šintoistický chrám Tomioka Hačiman byl založen v roce 1627 a je považován za místo vzniku tradice pravidelného pořádání zápasů v sumó.

reklama

reklama