Masivní útok hackerů: Zveřejnili osobní data německých politiků. Zástupci AfD ale chybí

Neznámí hackeři ukradli a zveřejnili osobní data, čísla karet nebo obsahy chatů (konverzací na internetu) stovek německých politiků na státní i federální úrovni. Informovala o tom berlínská rozhlasová stanice rbb inforadio.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Většina uniklých a zveřejněných dat obsahuje telefonní čísla nebo adresy. V některých případech rovněž osobní údaje jako údaje z identifikačních průkazů, internetové konverzace, faktury nebo informace o kreditních kartách.

Vysoce citlivé informace leaknuty nebyly

Podle dostupných informací zatím nebylo zjištěno zveřejnění žádných vysoce citlivých informací, uvedl server Deutsche Welle. Rovněž zatím nebylo potvrzeno, zda jsou všechna data autentická, ani kdo za jejich publikováním stojí, uvedla agentura DPA.

Čína vypustila neodposlouchávatelný satelit na bázi kvantové komunikace

Čína vypustila satelit, který je výzvou pro hackery. Prý ho není možné odposlouchávat.

Odkazy na uveřejněné materiály byly rozšířeny přes sociální síť Twitter. Účet, který data na Twitteru rozšířil, sám sebe popisuje jako bezpečnostní výzkum, umění, satiru a ironii. Hacknutá data přitáhla pozornost na Twitteru ve čtvrtek večer. Podle rbb však zveřejnění dat proběhlo již před Vánoci, a to formou určitého adventního kalendáře.

Postiženi byli zřejmě politici všech stran zastoupených v německém Spolkovém sněmu s výjimkou zástupců Alternativy pro Německo (AfD).

reklama

reklama