Masový vrah Breivik si stěžoval na podmínky ve vězení. Soud jeho stížnost zamítl

Masový vrah Anders Behring Breivik si u Evropského soud pro lidská práva stěžoval na podmínky v norském vězení. Vadí mu hlavně izolace od ostatních vězňů. Soud jeho stížnost zamítl.
Masový vrah Breivik si u soudu stěžoval na podmínky ve vězení
Masový vrah Breivik si u soudu stěžoval na podmínky ve vězení
youtube.com

reklama

Evropský soud pro lidská práva ve čtvrtek odmítl tvrzení masového vraha Anderse Behringa Breivika, který si stěžoval na své podmínky v norském vězení. Podle svých slov porušují jeho lidská práva. Soud ale žádné porušení nezjistil a žádost zamítl jako neopodstatněnou. Jeho rozhodnutí je konečné.

O věci rozhodoval v minulém roce už i nejvyšší norský soud. Ten také shledal, že norské orgány neporušily lidská práva Breivika, který se za dobu pobytu ve vězení nechal přejmenovat na Fjotolfa Hansena tím.

Americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová

USA končí v radě OSN pro lidská práva. Slouží vlastním zájmům, míní velvyslankyně Haleyová

Breivik má k dispoziici tři dobře vybavené cely

Breivik si odpykává jednadvacetiletý trest v norském vězení ve Skienu za vraždu 77 lidí. Generální prokurátor Fredrik Sejersted v loňském roce uvedl, že Breivik i nadále šíří extremistickou ideologii skrze své dopisy a veškerá jeho korespondence by měla být stále sledována. Jeho podmínky ve vězení ale jinak mají být mnohem lepší než u jiných vězňů.

K dispozici má údajně tři dobře vybavené cely a také široké možnosti komunikace se svým právníkem, s návštěvami a s personálem.  V dopoledních hodinách mu podávají kávu a noviny. Navíc má přístup i například k Xboxu či televizi a mnoho času věnuje studiu. Podle prokurátora má být i stále „velmi hluboce zapojen do svého politického pravicového extrémně neonacistického projektu“ a měl by i nadále zůstat izolovaný.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!