Matka chtěla zůstat s dítětem v nemocnici, lékař na ni zavolal policii

Velmi nepříjemný zážitek z ústecké nemocnice nám popsala maminka pětitýdenního chlapce. Ten tam byl převezený se zápalem plic. Maminka tam s ním chtěla zůstat. Ošetřující lékař jí to prý nejen zakázal, ale dokonce na ni zavolal policii.
25. 3. 2018 ZPRÁVY: MATKA CHTĚLA ZŮSTAT S DÍTĚTEM V NEMOCNICI, LÉKAŘ NA NI ZAVOLAL POLICII
25. 3. 2018 ZPRÁVY: MATKA CHTĚLA ZŮSTAT S DÍTĚTEM V NEMOCNICI, LÉKAŘ NA NI ZAVOLAL POLICII

reklama

Paní Jaroslavě P. hospitalizovali v pátek teprve pětitýdenního syna na jednotce intenzivní péče ústecké nemocnice. O syna měla strach, a proto chtěla v nemocnici zůstat spolu s ním. Podle vnitřního řádu nemocnice na to má rodič právo. Jenže narazila.

„Vypadlo to jako hra o moc. Já jsem jim to právě ukazovala, já říkám: vždyť vy i u příjmu jste mi vydali tyhle ty dokumenty, kde tam máte, že rodič není návštěva. On to ani nechtěl vidět,“ uvedla pro FTV Prima zoufalá matka.

Lékař jí podle videozáznamu, který se začal šířit i na sociálních síti, měl říci, že nemůže zůstat se synem na jednotce intenzivní péče. Když mu oponovala, že může zůstat na chodbě, tak i s tímto měl dotyčný problém. Jediné řešení v tu chvíli bylo podle lékaře, aby šla matka v šestinedělí spát do atria nemocnice. „Spěte si venku na chodbě mimo oddělení na zemi. Pokud nepřijde tam ochranka a nevyhodí vás jako bezdomovce, který se sem občas někde nějaký stáhne,“ upřesnil lékař na videozáznamu.

Martina musela s dětmi vystoupit z vlaku

Bez průkazu totožnosti dítěte vlakem raději necestujte. Martina musela s dětmi vystoupit z vlaku

Policie se do nemocnice musela vrátit i o den později

To se paní Pickové samozřejmě nelíbilo. Svého nemocného syna nechtěla opustit, a tak na ni lékař zavolal policii. Policie, která na místě zasahovala, nakonec maminku nevyvedla. Nebylo prý proč. „Bylo zjištěno, že nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání, ani porušení interních předpisů nemocnice ze strany matky,“ vysvětlila mluvčí ústecké policie Jana Slámová.

Policie se do nemocnice ale musela vrátit i další den. Řešila tu nový incident ve chvíli, kdy do nemocnice přišla na pár hodin hlídat chlapce kamarádka paní Pickové. Primář oddělení jí to prý ale nechtěl umožnit. „Řekl, že mě tam nepustí a začal mě fyzicky napadat,“ popsala Petra L.  

My jsme samozřejmě chtěli k oběma incidentům v neděli i vyjádření samotné nemocnice. „Situaci analyzujeme a stanovisko k události poskytneme v pondělí 26. března,“ odpověděl mluvčí Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Ivo Chrástecký. Na to, jak se nemocnice k celému incidentu postaví, si tedy budeme muset počkat. Případem se bude zabývat nejspíš i policie. Kamarádka paní Pickové totiž dala na primáře trestní oznámení kvůli napadení.

reklama

reklama