Matka se vydala na týdenní party. Její dcera (†3) mezitím doma zemřela hlady

Soud v Rusku začal projednávat jen těžko pochopitelný případ. Maria Plenkinaová (21) čelí obžalobě z vraždy své teprve tříleté dcery Kristiny. Zločinu se měla dopustit tím, že odešla z bytu, ve kterém nechala dítě zamčené bez jídla a pití celý týden. Zatímco si užívala popíjení alkoholu s přáteli, holčička zemřela hlady. „Ďábelské“ matce, jak ji překřtili sousedé, hrozí až 20 let vězení, informoval server Daily Mail.
Maria Plenkinaová v soudní síni
Youtube/ГТРК

reklama

Tragédie se odehrála loni ve městě Kirov. Plenkinaová podle obžaloby 13. února opustila byt, ve kterém zamkla svoji malou dceru. V bytě přitom nebylo skoro žádné jídlo, matka navíc před odchodem vypnula i přívod vody. Zpět se vrátila až o týden později. To už byla malá Kristina mrtvá. Její bezvládné tělo našla babička Irina, která jí přišla popřát k narozeninám. Vnučku našla nahou mezi hromadou odpadků ve studeném pokoji.

Maria Plenkinaová nechala svoji dceru Kristinu zemřít hlady
Autor: Youtube/ ГТРК Maria Plenkinaová nechala svoji dceru Kristinu zemřít hlady

Podle vyšetřovatelů dítě zemřelo zvláště krutým způsobem. Kristina během několika dní údajně pozřela jen jogurt, kousek kuřete a klobásy. Více toho v zamčeném bytě nenašla. Holčička byla údajně tak zoufalá, že se snažila sníst i prášek na praní, uvedl soudce. Zatímco Kristina pomalu umírala, její matka si užívala alkoholovou jízdu. Její přítelkyně Anastasia vyšetřovatelům sdělila, že denně navštěvovaly noční kluby, kavárny a pily alkohol. Plenkinaová všem tvrdila, že se o dceru stará jiná kamarádka.

Matka u soudu nikterak nezapírala. „Ano, odešla jsem, zavřela jsem přívod vody a nechala tam dítě bez jídla a pití,“ uvedla s tím, že prý ale nikdy nechtěla, aby její dcera zamřela. Psychiatrická vyšetření prokázala, že v době, kdy opustila dceru, byla příčetná a musela si tak plně uvědomovat, co dělá. V případě odsouzení jí podle serveru Daily Mail hrozí 8 až 20 let vězení. 

Dvě z obžalovaných sester Chačaturjanových

Ubodaly tyranského otce, teď jim hrozí vysoký trest. Kauza nezletilých vražedkyň hýbe Ruskem a boří tabu domácího násilí

Tragédie značně otřásla babičkou dívenky. „Lhala (Plenkinaová) mi, že je vše v pořádku, lhala všem,“ řekla. Kdyby prý jen tušila, že se něco děje, vzala by si vnučku k sobě. Tragédii ale údajně nic nenasvědčovalo. „Ukázalo se, že jsem svoji dceru vůbec neznala,“ dodala.

Soud bude pokračovat tento týden.

 

reklama

reklama