Matka z největší britské rodiny čeká 22. potomka!

Největší rodina v Británii bude brzy ještě větší! Čtyřiačtyřicetiletá Sue Radford zveřejnila na svém YouTube profilu video, na kterém je na ultrazvukovém vyšetření a společně se svým mužem veřejnosti oznamuje, že v dubnu příštího roku se narodí další z rodu Radfordů.
Žena čeká 22. dítě
Žena čeká 22. dítě
Youtube

reklama

Rodina Radfordů čítá již 21 dětí - 11 děvčat a 10 chlapců. Úplně první chlapec Chris se narodil v květnu roku 1989, když bylo matce pouhých 14 let. Jednadvacáté dítě, děvčátko Bonnie Raye, se narodilo v roce loňském. V rodině ale nebylo vždy vše zalité sluncem. K bolestné situaci došlo v roce 2014, když byla Sue ve 23. týdnu. Čekala chlapce, kterému už vybrali jméno - Alfie. Právě ve 23. týdnu ale žena potratila. 

Rodiče nechtějí znát pohlaví miminka až do samotného porodu. Sue je ale přesvědčena, že novorozenec vyrovná poměr chlapců a děvčat. ‚‚Mám pocit, že budu mít od každého pohlaví 11 dětí. Myslím, že to bude kluk,“ nechala se slyšet natěšená maminka.

Rodiče jednadvaceti potomků
Autor: Youtube Rodiče jednadvaceti potomků

Radfordovi žijí se svými 19 ratolestmi ve starobylém antickém domě s 10 ložnicemi. Dům koupili před 11 lety v hrabství Lancashire. Dvě starší děti - třicetiletý Chris a pětadvacetiletá Sophie, která má již 3 děti - žijí zvlášť. 

Roku 2013 se rodina účastnila televizní show ‚‚16 dětí - a pokračujeme“. O životních novinkách rodina pravidelně informuje na svém Instagramu a YouTube kanálu. 

V loňském roce se Sue nechala v rozhovoru pro Daily Mail slyšet, že někdy je pro ni náročné vymyslet zábavný program pro celou rodinu. ‚‚Milujeme chodit do kina, především v době prázdnin, když prší a děti nevědi, jak se zabavit. Lístky ale stojí dost, takže pro všechny nás vyjdou dost draho. Čekáme tedy na různé rodinné akce, které po internetu sem tam kolují, a chodíme na ty levnější filmy.“

Denní harmonogram početné rodiny

Noel Radford vstává v 6:30 a jeho kroky směřují do pekárny, odkud se vrací už v 7:45, aby pomohl Sue vypravit děti do školy a školky. 

Školní uniformy dětí je třeba vyprat, vyžehlit a rozložit na svá místa každý večer. Snídají ve dvou směnách, aby se vešli do kuchyně. 

Šest dětí chodí na základní školu 10 minut od domu. Dalších 5 chodí do vyšších ročníků střední školy. Noel je všechny vozí v mikrobusu, do toho se vejde více než 9 cestujících a otec má povoleno jezdit po vyznačené autobusové trase, aby nemusel zbytečně čekat v kolonách. 

Tři mladší děti - Oscar, Casper a Holly - zůstávají doma s matkou, i když Oscar tráví přes den pár hodin ve školce. Pere se v rodině hned několikrát denně, využívá se 30 lahví s aviváží měsíčně a 4 ruličky toaletního papíru denně. Úklid domu probíhá zhruba 3 hodiny denně. 

Nehledě na příjem z pekárny dostává rodina ještě příspěvky od státu ve výši v přepočtu kolem 5 tisíc korun na týden. Večerní koupání začíná kolem 18. hodiny a mladší děti mají přednost. Hodinu po koupání už jsou v posteli a chystají se ke spánku. Starší se ubírají do postele kolem 21. hodiny. Manželé chodí spát kolem desáté. 

reklama

reklama