Matka žalovala chlapecký pěvecký sbor za nepřijetí dcery

Vůbec nejstarší berlínský chlapecký sbor půjde před soud. Nepřijal totiž nadanou devítiletou holčičku. Její matka ho žalovala za diskriminaci z hlediska pohlaví. Jenže tento sbor nepřijal žádnou ženu již 554 let. Kdo je v právu?
Pěvecký chlapecký sbor funguje již několik staletí
Pěvecký chlapecký sbor funguje již několik staletí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Soud bude řešit, zda tím není porušena Ústava z hlediska práva rovnosti příležitostí. Vedení sboru přitom dívce nabídlo možnost být součástí čistě dívčího uskupení Pěvecké akademie Singakademie. To ale podle matky nemá dostatečně vysoké kvality. Informoval o tom server RT.com

Dle vedení sboru není obvinění adekvátní. Důvod jejího nepřijetí nebyl z hlediska pohlaví, ale kvůli tomu, že dívka nepředvedla nijak výjimečný talent a motivaci. Kdyby měla takový hlas, který oni právě potřebují, tak by ji rádi přijali.

Právnička její matky argumentuje například tím, že byla devítiletá holčička doporučena Univerzitou umění v Berlíně pro elitní studium hudebníků. Navíc prohlásila, že je podle ní jediným vysvětlením nepřijetí dívky genderová zaujatost.

Soud teprve proběhne a rozhodne o tom, zda se jednalo o genderovou nevyváženost či nikoliv.

Chlapecký sbor za svou dlouholetou tradici nikdy nepřijal žádnou ženu. Existuje už od roku 1465 a jde o vůbec nejstarší berlínskou instituci. V devatenáctém století ho vedl například skladatel Felix Mendelssohna – Bartholdy. Nyní vyučuje kolem 250 chlapců.

Reklama
Reklama