Měl Hitler ze čtvrtiny židovskou krev? Historik takovou možnost znovu přiživuje na základě důkazů z rakouských archivů

Historik Dr. Leonard Sax tvrdí, že našel nové důkazy, jež naznačují, že dědeček Adolfa Hitlera byl žid. Což by znamenalo, že i sám führer by tedy byl z jedné čtvrtiny židem, tedy dílem součástí národa, který tolik nesnášel. O nových poznatcích informoval deník The Sun.
Adolf Hitler
Adolf Hitler
@Fox news / youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tvrzení o Hitlerově údajných židovských kořenech bylo poprvé uvedeno jeho osobním právníkem Hansem Frankem.

Frankova tvrzení popírá řada autorů

Ten měl v roce 1930 údajně přijít s důkazem, že Hitlerův dědeček žil ve stejném domě, v němž pracovala jeho babička, když mimomanželsky porodila. Frankova tvrzení byla zveřejněna sedm let po jeho popravě, k níž byl odsouzen za válečné zločiny v rámci Norimberských procesů v roce 1946.

Od té doby, co se důkazy objevily, však řada lidí domnělé Frankovy důkazy popírala. Německý autor Nikolaus von Preradovich prohlašoval, že prokázal, že v rakouském Štýrském Hradci (Graz) v roce 1836, kdy Hitlerova babička Maria Anna Schicklgruberová otěhotněla, žádní židé nebyli.

Není důležité, co je a není pohoršující. Ale co je pravda 

Doktor Sax však nyní uvádí, že našel důkazy v rakouských archivech, že před rokem 1850 byla ve výše zmíněném rakouském městečku židovská komunita. Historik rovněž dodal, že Preradovich byl nacistický sympatizant, kterého znepokojovalo pomyšlení, že by měl Hitler jakoukoliv židovskou krev.

Horten 229 měl zvrátit průběh války

Hitler měl na konci války tajnou stíhačku s technologií stealth, nestačil ji ale použít

„Přemýšlel jsem o faktu, že neonacisté jsou pohoršováni náznakem, že Hitler měl židovského dědečka, protože nesnášejí židy,“ uvedl doktor pro server Daily Mail. „Židé jsou často pohoršováni náznakem, že Hitler měl židovského dědečka, protože nenávidějí Hitlera.“

„Ale nyní, když uplynul téměř jeden život od konce Třetí říše, se možná můžeme konečně svobodně zeptat – ne co je, nebo není pohoršující – ale co je pravda?“

Proč si vůdcův otec změnil příjmení na Hitler místo Heidler?

Babička Adolfa Hitlera Maria Anna Schicklgruberová byla chudá venkovanka, která žila ve venkovské oblasti na severozápadě Rakouska. O jejím životě není příliš mnoho známo až do doby, kdy ve 42 letech - ač nesezdaná - porodila syna Aloise. Odmítla odhalit totožnost otce, a proto není zapsán v křestním listu.

Anna se později vdala za Johanna Georga Hiedlera, který byl později oficiálně přijat za otce Aloise, jehož křestní list byl posléze změněn. Není známo, proč se příjmení chlapce změnilo ze Schicklgruber na Hitler, a ne na otčímovo Hiedler.

Sám Hitler se snažil o prokázání svých germánských kořenů

V roce 1931 měl Hitler nařídit oddílům SS, aby vyšetřily šířící se zvěsti o jeho židovském původu, přičemž SS nenašlo žádné existující souvislosti. Někteří nicméně podezřívají SS z toho, že Hitlera kryla. V roce 1937 pak měl Hitler nařídit genealogistovi Rudolfu Koppensteinerovi, aby zveřejnil detailní rodokmen jeho předků, který dokládal, že všichni jeho předci byli rakouští Němci.

Reklama
Reklama