Měl by se obsah na Facebooku více hlídat? Na tom se hosté Názorů bez cenzury neshodli

Do jaké míry můžeme na Facebook psát, co chceme? Je Facebook nějak regulován? A měl by být? Právě na tyto otázky odpovídali v našem online pořadu Názory bez cenzury poslanec za ODS Václav Klaus ml. a odborník na sociální sítě Daniel Dočekal. Ve svých názorech se příliš neshodli.
Názory bez cenzury s Danielem Dočekalem a Václavem Klausem ml.

reklama

Oba hosté měli rozdílný pohled především na to, zda by měl být Facebook nějakým způsobem regulován. Podle Václava Klause mladšího, který je odpůrcem takové regulace, by to nemuselo skončit dobře a mnoha lidem by se tím mohla „zavřít ústa“ jen na základě jejich názorů, které se nelíbí jiným. Sám má nedávnou zkušenost s tím, že mu Facebook na základě nahlášení dočasně odstranil jeden z jeho příspěvků. Podle Klause mladšího by měl mít každý právo prezentovat svůj názor, i když ho jiní mohou považovat za hloupý. „Já jsem v tom liberál. Já si nemyslím, že když je něco debilní, že to kvůli tomu má být zakázáno,“ uvedl například poslanec za ODS.

Opačný názor zastává expert na sociální sítě Daniel Dočekal. Vzhledem k tomu, že Facebook využívá více než polovina světové internetové populace, by podle něj měl být určitým způsobem regulován. „Facebook je soukromý subjekt, on si může stanovovat nějaká pravidla. Stejně jako po celém světě, i v Česku platí, že ta pravidla nesmí za a) odporovat zákonům a za b) by neměla, a ani se tak neděje, určovat více, než ty zákony v podstatě vyžadují… Já si skutečně nemyslím, že by Facebook měl být zcela jaksi nekontrolovanou a nekontrolovatelnou platformou.“

Rozporů ale měli oba hosté během diskuze více. Podívejte se na celý záznam v úvodním videu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!