Město West Hollywood žádá o odstranění Trumpovy hvězdy z chodníku slávy

Městská rada West Hollywood v pondělí jednohlasně schválila symbolické rozhodnutí, v rámci něhož naléhá, aby hvězda prezidenta Donalda Trumpa byla odstraněna z hollywoodského chodníku slávy. Informují o tom americká média.
Hollywoodský chodník slávy
Hollywoodský chodník slávy
Pixabay

reklama

Chodník se táhne několik bloků po Hollywood Boulevard a Vine Street. Překážkou pro realizaci tohoto kroku, který rada schválila je, že hvězda neleží ve West Hollywoodu.

Členové rady tak po přijetí rezoluce požádali své protějšky ve městě Los Angeles a další příslušné orgány, do jejichž kompetencí slavný chodník spadá, aby prezidentovu hvězdu odstranily.

Trumpova hvězda, která se na chodníku slávy nachází od roku 2007, je v současné době zakrytá a čeká na opravu poté, co ji minulý měsíc jeden muž poškodil krumpáčem.

West Hollywood uvedl pro odstranění Trumpovy hvězdy několiv důvodů

Městská rada West Hollywood uvedla pro její odstranění několik důvodů. Patří mezi ně například nahrávka z Trumpova „Access Hollywood“ interview z roku 2005, která ho zachycuje, jak se chlubí „sexuálními útoky“ na ženy, z nichž se mohl vyvlíknout coby celebrita. Rada rovněž zmiňuje opatření, která Trump zavedl jako prezident včetně nového rozhodnutí o oddělení rodičů a dětí (s nulovou tolerancí) v rámci politiky ochrany hranic nebo upuštění Spojených států amerických od pařížských klimatických dohod.

„Mít hvězdu na chodníku slávy je privilegium vyhledávané lidmi ze zábavního průmyslu,“ uvedlo ve své zprávě město West Hollywood, „Povolení pro pana Trumpa vlastnit tuto hvězdu je ve světle jeho chování směrem k ženám, zejména co se týká hnutí #TimesUp a #MeToo, by nemělo být akceptováno hollywoodskými a zábavními komunitami.“

Oslovení zástupci se podle The New York Times budou situací zabývat. Podle dostupných informací se zatím však neplánuje odstranění žádné z hvězd na hollywoodském chodníku slávy.

reklama

reklama