Meteorologové: Během odpoledne a večera dorazí silné bouřky. Kdy udeří u vás?

Meteorologové upřesnili výstrahu před silnými bouřkami, které zasáhnou Českou republiku během čtvrtečního odpoledne a večera. Doprovázet je mají i přívalové deště, kroupy a silný vítr o rychlosti až 70 km/h. Zbytek týdne pak už bude slunečný s teplotami do 26 °C.
Začátek května sebou přinese bouřky
Začátek května sebou přinese bouřky
Pixabay.com/ WikimediaImages

reklama

Podle meteorologů se ve čtvrtek mohou po celém území České republiky s výjimkou severozápadní poloviny Čech vyskytovat silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru kolem rychlosti 70 km/h, což podle Beaufortovy stupnice je jen o něco méně, než je spodní hranice vichřice.

„Během odpoledne je největší pravděpodobnost výskytu silných bouřek v oblasti jižních Čech, Vysočiny, východních Čech a jihovýchodu středních Čech. Večer se s větší pravděpodobností objeví silné bouřky na Moravě a ve Slezsku,“ upřesnili meteorologové s tím, že v pátek bouřková činnost ustane.

Konec pracovního týdne pak bude ve znamení oblačné až polojasné oblohy. Nejvyšší denní teploty se v pátek budou pohybovat kolem 18 až 22 °C. S víkendem se k nám zase vrátí sluníčko. Sobota už bude jasná. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 20 až 24 °C. Podobný charakter počasí pak bude na většině území převládat i v neděli. Teploty se pak budou pohybovat kolem 25 °C.

reklama

reklama