Meteorologové: Na západ Čech se ženou silné bouřky! Začátek června bude ve znamení tropů

Během středy podle meteorologů hrozí v západní polovině České republiky silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm a kroupami. Navíc ani do konce týdne se nejspíš hrozby bouřek nezbavíme. První červnový den ale přinese teploty dosahujících až tropických 32°C.
29. 5. 2018 ZPRÁVY: POČASÍ JE LETOS V ČESKU O 40 DNÍ NAPŘED, SUCHO POTRVÁ I DÁL
29. 5. 2018 ZPRÁVY: POČASÍ JE LETOS V ČESKU O 40 DNÍ NAPŘED, SUCHO POTRVÁ I DÁL

reklama

„V odpoledních a večerních hodinách se budou místy tvořit bouřky, v západní polovině Čech ojediněle i silné, doprovázené přívalovými srážkami s úhrny až kolem 35 mm a kroupami,“ uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU) ve své výstraze. Momentálně platí pro Jihočeský, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský a Ústecký kraj.

Podle nich může kvůli těmto silným bouřkám dojít i ke kolísání průtoků na menších tocích. „V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů, podemletí komunikací a podobně,“ upřesnili. Hrozby bouřek se podle momentální předpovědi počasí do konce týdne nezbavíme.

Silné bouřky v Evropě: V Británii vyřadil blesk z provozu letiště, v Německu zase zranil dvě ženy

Silné bouřky v Evropě: V Británii vyřadil blesk z provozu letiště, v Německu zase zranil dvě ženy

Jak bude v následujících dnech?

Květen se s námi ve čtvrtek rozloučí polojasnou až oblačnou oblohou. Během odpoledne se pak na jihozápadě můžou místy objevit přeháňky nebo i bouřky. Teplota se bude pohybovat v rozmezí 27 až 31°C. V pátek pak bude polojasno až oblačno a na většině území se objeví přeháňky a bouřky. Nicméně rtuť teploměru se při prvním červnovém dnu vyšplhá až na 32°C.

I víkendové počasí bude podle předpovědi meteorologů v podobném duchu. V sobotu nás tak čeká oblačná obloha s přeháňkami a ojediněle bouřkami. Teploty se nejčastěji budou pohybovat v rozmezí od 23 do 27°C. V neděli by si pozor na bouřky měli dát hlavně na severovýchodě republiky. Celkově pak poslední den týdne bude ve znamení polojasné a oblačné oblohy s teplotami do 27°C.

reklama

reklama