Mexické prostitutky přišly kvůli koronaviru o střechu nad hlavou

Koronavirová krize připravila už řadu lidí o zaměstnání, mnohé prostitutky v mexické metropoli přišly i o střechu nad hlavou. Kromě toho, že ztratily klienty kvůli obavám z koronaviru, vyhodili je také z hotelů, které místní úřady nařídily zavřít v rámci boje proti šíření nemoci COVID-19. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Prostitutky v ohrožení
Prostitutky v ohrožení
istock.com

reklama

‚‚Doslova nás vyhodili na ulici. Už tak žijeme týden, předtím jsme bydlely v hotelu,“ citovala agentura Reuters Marinu Rojanovou, která se jako prostitutka živí už 24 let. Další žena, Jazmin Carrillová, agentuře řekla, že ji v noci na ulici probudili dva muži, kteří se ji násilím snažili svléknout.

Podle odhadu místní radnice žije v Mexico City asi 7 000 prostitutek. Řada z nich teď spí v provizorních stanech na ulici. Stran jídla spoléhají na charitu a před násilníky musí chránit jedna druhou.

Koronavirus

KORONAVIRUS ONLINE: Pacientů s nemocí COVID-19 je v Česku 5674

V Mexiku se zatím koronavirus potvrdil u asi 3 180 lidí, z nichž necelé dvě stovky zemřely. Ve snaze zastavit šíření nákazy místní úřady nařídily zavřít provozy, které nejsou nutné pro chod země, tedy i hotely.

‚‚Snažili jsme se hotely přesvědčit, aby tam nechaly sexuální pracovníky bydlet, ale marně,“ řekl mluvčí mexické radnice. Například hotely ve čtvrti Tabacalera vyvěsily cedule "zavřeno kvůli úřednímu nařízení".

Radnice uvedla, že zřizuje v těchto dnech pro sexuální pracovníky ubytovny a nabízí nouzové karty COVID-19 s 1 000 pesos (asi 1 050 Kč) na léky a potraviny. ‚‚Z tisícovky ale nikdo nevyžije,“ postěžovala si Marina.

V Bangladéši proběhlo uzavření nevěstinců

Bangladéš bude pomáhat prostitutkám po uzavření nevěstinců

Některé prostitutky a prostituti přestali v těchto dnech pracovat, jiní ale musí pokračovat i v těchto podmínkách, aby se uživili a mohli podporovat své rodiny. ‚‚Když nemají ani dost peněz na jídlo, jak si mohou dovolit koupit roušky, antibakteriální gel či rukavice?“ řekla Kenya Cuevasová, mexická aktivistka bojující za práva transsexuálů.

reklama

reklama