Mexikem v sobotu otřáslo další zemětřesení

Další zemětřesení zasáhlo Mexiko. Otřesy o síle 6,2 stupně byly v sobotu cítit již podruhé za tento týden. Epicentrum mělo zemětřesení v jižním státě Oaxaca. Ten má za sebou zemětřesení ze 7. září, při kterém zemřelo kolem stovky lidí. Aktuálně nejsou hlášeny oběti na životech.
Zemětřesení v Mexiku
Zemětřesení v Mexiku
youtube/Charles Walton

reklama

Jako by toho příroda neměla dost. Po úterním zemětřesení v Mexiku, které si podle oficiálních informací vyžádalo již 300 obětí, včetně žáků, kteří zemřeli pod sutinami soukromé školy, byly otřesy cítit znovu. Epicentrum zemětřesení o síle 6,2 stupně bylo ve státě Oaxaca. Jižní země se přitom se silnými otřesy nepotýkají poprvé. Při zemětřesení ze 7. září tohoto roku zemřelo právě v Oaxace a okolí 100 lidí a nespočet budov bylo zničeno. Místní úřady po včerejším zemětřesení hlásí škody na majetku, lidské životy si sobotní otřesy na štěstí nevyžádaly.

Zemětřesení v Mexiku
Autor: youtube/Charles Walton Zemětřesení v Mexiku

Otřesy a chvění bylo cítit i v hlavním městě Mexika, Mexiku City a to i přes to, že Oaxaca leží téměř 500 kilometrů od metropole. Právě Mexiko City se stále vzpamatovává z úterního zemětřesení, které srovnalo se zemí několik budov a usmrtilo podle oficiálních informací už tři stovky lidí. Záchranáři a dobrovolníci neustále odklízejí sutiny a hledají přeživší, kteří by mohli být zaklíněni pod sutinami zřícených budov. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto uvedl, že v nemocnicích bylo po děsivém úterním zemětřesení ošetřeno více než 2000 lidí.

S Mexikem soucítí celý svět. Na pomoc zamířily týmy záchranářů z Chile, Panamy, Brazílie, Ekvádoru či dokonce z Izraele.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!