Microsoft investuje do konverzace s počítačem

Americká společnost Microsoft se podle serveru televize CNBC dohodla na koupi firmy Sematic Machines. Ta vyvíjí umělou inteligenci odpovědnou za komunikaci s počítačem. Akvizice je první krok k vývoji nového centra zaměřeného na komunikační technologie, které chce Microsoft vybudovat v Kalifornii.
Microsoft - ilustrační foto
Microsoft - ilustrační foto
Facebook/Microsoft

reklama

Sematic Machines má ve svém týmu celou řadu odborníků, kteří stáli například za vývojem hlasových technologií (rozpoznávání hlasů) pro jinou technologickou společnost Apple. Záměr Microsoftu je podpořit další rozvoj asistentky Cortany. Tato virtuální asistentka je součástí operačních systémů Windows. Na základě hlasových povelů, které uživatel sděluje, umožňuje ovládat funkce jako například kalendář, kontakty, posílání emailů nebo sms zpráv.

Dále zlepšovány by měly být také technologie u služeb Azute Bot Service a chatbot Xiaolce. Velcí hráči v oblasti technologií svádějí v posledních letech závody o to, kdo komunikaci se stroji pozvedne na úroveň blížící se běžné lidské komunikaci. K novým možnostem, které se otevírají nákupem Sematic Machines, se vyjádřil David Ku, šéf technologií Microsoftu: „Spolu s akvizicí společnosti Sematic Machines vytvoříme centrum konverzace s umělou inteligencí v Berkeley, abychom posunuli hranice toho, co je možné v jazykových rozhraních.“ Výše transakce zůstala nezveřejněná.

reklama

reklama