Migrant obviněný ze znásilnění urážel u soudu oběť. Je to prostitutka, křičel

V německém Bonnu začal tento týden soud s migrantem z Ghany. Ten podle obžaloby znásilnil 23letou ženu a jejímu příteli vyhrožoval smrtí, pokud nějak zasáhne. Neúspěšný žadatel o azyl ale vinu popírá. Svoji údajnou oběť nazval u soudu prostitutkou a všechny, kteří jí věří, označil za špinavce.
Migrant obžalovaný ze znásilnění mladé ženy
Migrant obžalovaný ze znásilnění mladé ženy
N24

reklama

Incident, který nyní projednává bonnský soud, se odehrál v přírodní rezervaci Siegaue nedaleko bývalého hlavního města SRN. Právě tam si mladý pár užíval stanování. Jejich dovolená se ale změnila doslova v horor. Podle výpovědi napadených se totiž okolo půlnoci dostal do jejich stanu pomocí ruční pily 32letý migrant Eric X a požadoval peníze. Vyděšený pár mu tak vydal šest eur a přenosné reproduktory. Jenže to Ghaňanovi evidentně nestačilo.

Následně měl totiž ženu (23) se slovy „Pojď ty děvko, chci tě o*ukat“ vytáhnout ze stanu a znásilnit. Její přítel (26) byl údajně přinucen celému strašlivému výjevu přihlížet, když pachatel vyhrožoval jemu i jeho přítelkyni smrtí. A to stále nebylo vše. Když totiž šokovaný mladík zalarmoval policisty, ti to podle deníku Bild nebrali vážně. Rozrušený muž tak prý musel policisty volat dvakrát. Nakonec byl podezřelý přeci jen dopaden a tento týden předveden před soud.

Pila, kterou měl migrant mladému páru vyhrožovat
Autor: N24 Pila, kterou měl migrant mladému páru vyhrožovat

 „Proč bych měl mlčet, když o tom případu vůbec nic nevím?“ obořil se podle místních médií na obhájce, který mu radil, aby se nevyjadřoval. A že si jeho rady opravdu brát k srdci nehodlá, potvrdil hned vzápětí, kdy byly jako důkaz předloženy vzorky DNA, které se našly na těle oběti, a které se shodují s DNA podezřelého: „Jestli ta holka tvrdí, že byla znásilněna, tak je to prostitutka. Všichni, kdo jí pomáhají v jejích lžích, jsou špinaví lidé,“ vykřikoval u soudu obviněný migrant.

Afričan pak nerespektoval ani soudce, který ho několikrát napomínal, aby odpovídal na otázky. „Nejprve vám řeknu, odkud jsem. Pocházím z Ghany, srdce Afriky,“ nedbal upozornění soudce Eric X a pokračoval: „Můj otec vlastnil několik kakaových plantáží a zaměstnával přes 100 lidí. Byl něco jako král. Mohl mít tolik žen, kolik jen chtěl, když se o ně dokázal postarat,“ snažil se podle stanice N24 zdůraznit před soudci, že pochází z dobré rodiny.

Podezřelý netrpí žádnou mentální poruchou

Na soudce se pak migrant obořil znovu, když se ptal na jeho alibi. Eric X totiž tvrdil, že v noci, kdy se znásilnění odehrálo, byl celou dobu přítomen v uprchlickém centru Svatého Augustýna poblíž Bonnu. Když však byly předloženy důkazy, že zařízení opustil krátce před 20:00 a vrátil se až po 3. hodině ranní, začal migrant křičet na soudce: „Nevím, co tím myslíte, ale ta otázka se mi zdá jako chyták, prostě lest“.

Psychiatrické vyšetření u Erica X neodhalilo žádnou mentální poruchu a Ghaňan tak v případě, že ho soud uzná vinným, ponese za znásilnění plnou zodpovědnost. Rozsudek by měl soudce vynést 19. října.

Útok přišel po oznámení o deportaci

Německá média se věnují také skutečnosti, že 10 dní před útokem byla podezřelému migrantovi zamítnuta žádost o azyl a úřady ho informovaly, že bude deportován do Itálie, odkud přes Rakousko do Německa přišel. Mnoho lidí si tak klade otázku, proč deportace neproběhla hned.

Napadený pár mladých lidí se z hrůzného zážitku ještě nezvládl nevzpamatovat. Podle médií jsou muž i žena ze Stuttgartu stále v péči psychologů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!