Migrant z Afriky spáchal v Německu během dvou let 100 trestných činů

Mladík z Nigeru, který přišel do německého města Burg v březnu 2017, spáchal za necelé dva roky 100 převážně menších prohřešků proti zákonu. Až na třetí pokus se ho německým úřadům povede deportovat, uvedl server německého deníku Volksstimme.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Dvacetiletý Nigerec řádil především ve městech Burg, Jerichow, Magdeburg a Postupim. Dopustit se měl mimo jiné například krádeží, ublížení na zdraví, urážek nebo vandalismu. Podle Volksstimme v obchodech ve městě Burg často bezdůvodně demoloval police nebo ničil zboží.

Než ho německé úřady umístily minulý týden do deportační vazby, hlídali ho strážníci několik dní prakticky na každém kroku, aby předešli případným dalším incidentům z jeho strany, informoval Volksstimme.

ilustrační foto

Afghánský migrant, který ubodal dvacetiletého muže k smrti, jednal podle soudu v sebeobraně. Rozhodovat bude nejvyšší soud

Nyní se Nigerec nachází v deportační vazbě v Sasku a počátkem dubna by měl být z Německa deportován. Podle Dublinské dohody bude vrácen do první země, kde vstoupil na evropskou půdu, v tomto případě tedy do Itálie, uvedl pro německý deník zástupce zemského rady Thomas Barz z CDU. 

Podle Volksstimme se přitom nejedná o první pokus dostat nepřizpůsobivého migranta ze země. Po jeho příchodu do Německa v roce 2017 mu totiž úřady zamítly žádost o azyl a nařídily jeho deportaci. Ta měla proběhnout v dubnu 2018, ale mladík nebyl k nalezení. O měsíc později už prý sice seděl v letadle, ale pilot kvůli chování migranta na palubě odmítl vzlétnout.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!