Migranti nalezení v chladírenském kamionu v Calais. Tentokrát měli štěstí

Osm migrantů, z toho čtyři nezletilí, bylo dnes nalezeno v chladírenském kamionu ve francouzském přístavu Calais. Dva rumunští řidiči byli zatčeni.
Calais trajekt
Calais trajekt
foto youtube euronews

reklama

Je to jen několik dní, co došlo na jihovýchodě Anglie k tragédii, kdy bylo nalezeno 39 mrtvých migrantů z Vietnamu. Nyní byli v Calais nalezeni čtyři muži a čtyři ženy z Afgánistánu v chladírenském kamionu během celní kontroly těsně před naloděním na trajekt směřující do Británie, uvádí server DW. Teplota uvnitř vozu byla nastavena na 7 stupňů Celsia a všichni byli silně podchlazeni. Dvě děti byly ještě předškolního věku a všichni migranti byli převezeni k vyšetření do nemocnice.

Po jaké trase jel kamion do Calais, zatím není jasné. „Situace by byla mnohem horší, kdyby zůstali na místě a nebyli odvezeni k ošetření,“ uvádí britský server Daily Mail.

Trasa Calais-Dover je pro pašeráky lidí velice častá a zejména ji používají Afghánci. Za osobu si pašeráci účtují až 10 000 liber. Daily Mail rovněž píše, že počet pokusů dostat se z Francie do Británie v posledních měsících neustále roste.

reklama

reklama