Migranti v Řecku zapálili tábor. Nejméně jeden mrtvý

Migranti protestující v přeplněném táboře na řeckém ostrově Lesbos založili požáry. V neděli došlo ke střetům s policií. Jedna osoba zemřela.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Migranti na ostrově Lesbos založili v táboře požár ZDROJ:AP

reklama

Mluvčí řecké policie Theodoros Chronopoulos potvrdil agentuře AP, že migranti zapálili oheň v olivovém háji před táborem těsně v neděli a o několik minut později i uvnitř tábora. Oba požáry byly později uhaseny. Jeden člověk s popáleninami byl převezen do místní nemocnice, kde zraněním podlehl. Podle policie existují informace i o zatím nepotvrzeném druhém úmrtí. Demonstranti požadovali, aby byli převezeni z ostrova na řeckou pevninu.

"Situace je napjatá," řekl starosta ostrova Lesbos Stratis Kytelis už dříve agentuře AP. Asi 12 000 migrantů, z nichž většina jsou Afghánci, je umístěno v prostoru určeném pro 3 000 osob. K nepokojům zde došlo už i dříve.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!