Miliardáři loni bohatli nejrychleji v historii. Jejich majetek se rozrostl o 20 procent

Světoví miliardáři loni v úhrnu zaznamenali nejvyšší nárůst svého jmění v historii, když dohromady zbohatli o 20 procent. Na 2 158 miliardářů připadalo 8,9 bilionu dolarů (asi 202 bilionů korun). Na základě studie švýcarské banky UBS a společnosti PWC o tom informoval server Russia Today.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Podle zjištění studie počet miliardářů v roce 2017 vzrostl o 9 procent na 2158 lidí oproti 1979 miliardářům v roce předchozím. Mezi nejbohatšími lidmi světa je 89 procent mužů a 11 procent žen. Více než 40 ze 179 nových miliardářů přišlo v loňském roce ke svému bohatství dědictvím.

Obrovský nárůst bohatství čínských miliardářů

„Posledních 30 let se těšilo mnohem většímu nárůstu bohatství než v Pozlaceném věku (pozn. redakce: období hospodářského rozmachu USA zhruba od 70. let 19. století do počátku 20. století),“ píše se ve zprávě. „Toto období vyšlechtilo generace rodin v USA a Evropě, které mají vliv v byznysu, bankovnictví, politice, filantropii nebo umění po více než sto let.“

Peníze až v první řadě

Vyhrát miliony nemusí být zrovna štěstí. Umíte být milionářem?

Výrazného zbohatnutí dosáhli čínští miliardáři, jejichž majetek dohromady vzrostl o 39 procent na 1,12 bilionu dolarů (přes 25 bilionů korun). Studie zjistila, že v průměru každý týden se v zemi stali dva noví lidé miliardáři.

„Obrovská čínská populace, technologické inovace a produktivita kombinovaná s vládní podporou produkuje nevídané příležitosti pro jednotlivce nejen k budování byznysu, ale také ke změnám lidských životů k lepšímu,“ uvedl Josef Stadler z UBS Global Wealth Management.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!