Milovníci kávy radujte se! Nová vědecká studie tvrdí, že pití kávy prodlužuje život

Jak to tak vypadá, podle poslední studie, by závislost na kávě neměla být vůbec na škodu. Studie Britského národního institutu, který se zaměřuje na léčbu rakoviny, ukazuje, že pití kávy prodlužuje život. Informace přinesl server RT.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Šálek kávy každý den by se mohl stát klíčem k delšímu životu. Podle poslední studie, která zkoumala údaje od stovek tisíc osob ve Velké Británii, je to právě voňavá káva, díky které se můžeme dožít požehnaného věku.

Přes 500 tisíc účastníků bylo součástí testu, z jehož výsledků vyplynulo, že milovníci kávy kolem 57 let, mají ve svých kruzích méně úmrtí v posledních deseti letech, než ti, kteří kávě neholdují.

Milujete silnou kávu?

Nejsilnější kafe na světě. Kolik hodin po něm neusnete?

Zajímavé je, že i takzvaní „závisláci“ na kávě, kteří jsou schopní vypít i osm šálků denně, mají menší pravděpodobnost, že zemřou v brzkém věku, než ti, kteří kávu nepijí vůbec.

A výsledky testů také ukazují, že i bezkofeinová káva má na organismus pozitivní vliv. Není to tedy kofein, který prodlužuje život, ale kávová směs, která je klíčem k prodloužení životů.

I přesto toto zjištění vedoucí studie Erikka Loftfieldová varuje milovníky kávy, aby to s pitím nepřeháněli jenom proto, že se chtějí dožít vysokého věku. Vědkyně doporučuje brát kávu jako součást zdravého životního stylu i zdravé stravy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!