Milovníci klasické hudby zbystřete: Dnes bude zahájen hudební festival Pražské jaro

73. ročník festivalu klasické hudby bude zahájen již dnes, v sobotu 12. května. Na pražské Kampě se uskuteční zahajovací koncert, který vyvrcholí ve 20 hodin symfonií Má vlast od Bedřicha Smetany. Možnost poslechnout si klasickou hudbu budou mít návštěvníci až do 3. června.
ilustrační foto
ilustrační foto
Facebook/Pražské Jaro

reklama

V současnosti je Pražské jaro festivalem klasické hudby s nejdelší tradicí v republice. V roce 2018 divákům přinese jubilejní 73. ročník, který jej řadí celosvětově k festivalům s nejdelší historií.

Návštěvníci budou mít možnost navštívit na 45 koncertů symfonických těles, komorních ansámblů a sólistů či 4-5 hudebně-divadelních představení. Celý program je k dohledání na internetových stránkách festivalu.

Prima Rádce - Aplikace na sledování počasí

Od pátku raději vytáhněte deštníky. V pondělí navíc teploty spadnou na 20°C

Právě dnes si můžete užít hudební den na Kampě. Tam se už od 16 hodin rozezní hudební nástroje Big Bandu Šmeralka z Karlových Varů. Pokračovat bude gymnázium Kroměříž se svým vystoupením, Flétnový soubor Musici Gaudentes a Škola Jaroslava Ježka. Dále si budete moci poslechnout Saxofonové kvarteto SaxoffON z Ostravy či BZZUŠ Band ze ZUŠ Klapkova.

V osm hodin večer pak celý program vyvrcholí tradičním koncertem cyklu šesti symfonických básní českého skladatele Bedřicha Smetany, který se bude konat ve Smetanově síni v Obecním domě.

Tak si pojďte užít odpoledne!

reklama

reklama