Miluju tě a nejsem v tom sama, zaznělo od Jiřiny Bohdalové při zádušní mši za Karla Gotta

Česko drží státní smutek a loučí se s Karlem Gottem. Kardinál Dominik Duka odsloužil zádušní mši v katedrále svatého Víta. Zúčastnila se jí zpěvákova rodina, přátelé a stovky pozvaných hostů. Smuteční projev pronesla herečka Jiřina Bohdalová, tak si to Karel Gott přál.
Čestná stráž nese rakev se zesnulým Karlem Gottem
Čestná stráž nese rakev se zesnulým Karlem Gottem

reklama

„Netroufám si odhadnout počet truchlících, ale vím, že k nim také patřím. Tenhle přetěžký úkol mi přidělil sám Karel. Byl to on, kdo rozhodnul, že se s ním budu loučit právě já,“ řekla Jiřina Bohdalová na začátku svého smutečního projevu.

„Mnohokrát se mýlil, padl a znovu vstal. Častokrát naletěl podvodníkům, ale také častokrát pomohl potřebným, aniž čekal na poděkování. Karel Gott byl totiž hodný a slušný člověk. Odešel vyrovnán a smířen od uklizeného stolu. S čistým štítem, srovnán sám se sebou, se svými dětmi, rodinou, se závazky, ctiteli a příznivci,“ pokračovala Bohdalová.

Karel by mi neodpustil, kdybych svou řeč alespoň maličko neodlehčila. Tak tedy Karle, počítej tam se mnou a drž mi místo. Mám pro tebe jeden opravdu báječnej židovskej fór. Budiž ti země lehká. Miluju tě a nejsem v tom sama. Tvoje Bohdalka,“ ukončila smuteční projev herečka. Od lidí, kteří zádušní mši sledovali na velkoplošných obrazovkách, sklidila Jiřina Bohdalová slova uznání i potlesk.

Během zádušní mše ve svatovítské katedrále vystoupily i další významné osobnosti. Zpěvačka Lucie Bílá zazpívala píseň Ave Marie, Štefan Margita a Eva Urbanová společně zazpívali skladbu Panis angelicus a Lucie Bílá s Vojtěchem Dykem píseň Pie Jesu.

V průběhu pietního aktu hovořil také lékař Marek Trněný, který o Karla Gotta v posledních letech pečoval. Trněný řekl, že ho zpěvák v posledních týdnech a dnech prosil, aby mu četl z bible.

Poslední slova pak pronesl lanškrounský děkan Zbigniew Czendlik. „I tobě, Bože, jeho koncert doporučuji. Hlavně tě prosím, až se má u tebe dobře. Ať se cítí skvěle, ať si společně s tebou osladí kávu o trochu víc, zkrátka ať mu je v tvojí náruči božsky,“ řekl Czendlik.

Zádušní mši odsloužil kardinál Dominik Duka. Jak obřad vnímal, si můžete poslechnout níže:

 

Průběh smutečního dne jsme sledovali v online článku:

Loučení s Karlem Gottem

ONLINE: Po zádušní mši převezl pohřební vůz rakev se zesnulým Karlem Gottem do motolského krematoria

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!