Mimořádné situace na dálnicích už ŘSD bude řešit účinněji

Na informačních tabulích - takzvaných ZPI - kterých je po celé dálniční síti umístěno celkem 136, budou mimo dobu vystavení aktuálního dopravního varování zobrazována základní doporučení bezpečného provozu. Ministr dopravy Vladimír Kremlík se o tom dnes přesvědčil při své návštěvě dálnice D1 v Mirošovicích.
Rekonstrukce jednoho z úseků "dálnice" D1.
Rekonstrukce jednoho z úseků "dálnice" D1.
profimedia.cz

reklama

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic mu na místě představili opatření k řešení mimořádných situací na dálnicích, stejně tak jako nově pořízenou moderní techniku. Ministr Kremlík si také prohlédl nové opatření ke zvýšení bezpečnosti na dálnicích – doporučení k bezpečnému provozu zobrazovaná na informačních tabulích nad dálnicemi. Jedná se o opatření, které je využíváno i v jiných zemích, například ve Slovinsku. Celkem 6 hesel bude zobrazováno i v anglickém jazyce, pro řidiče - cizince.

·         Dodržuj rychlost / Avoid speeding

·         Udržuj odstup / Keep distance

·         Jezdi vpravo / Keep right

·         Odpočiň si / Take a Rest

·         Připoutej se / Use Seat Belt

Zástupci SSÚD Mirošovice se pochlubili i s materiálním vybavením střediska. Pro údržbu dálnice D1 je v Mirošovicích připraveno celkem 176 kusů sypacích souprav, 31 kusů samochodných zametačů a nově i 22 vozidel asistence, které slouží řidičům a cestujícím při mimořádných situacích na dálnici.

„Jedná se již o mou druhou návštěvu v Mirošovicích za krátkou dobu. Zkontroloval jsem si připravenost ŘSD na mimořádné události, a to jak v zimních měsících, tak i nyní, kdy jsou k nasazení připraveny asistenční vozy, které poskytnou nezbytnou pomoc například řidičům, kteří uvíznou v koloně,“ uvedl ministr Kremlík.

Z důvodu častého ohrožení bezpečnosti pracovníků ŘSD v provozu pořizuje Ředitelství silnic a dálnic v současné době také nové pokladače dopravního značení. Jedná se o zcela nový typ vozidel, vybavených ochranným rámem, kamerovým systémem a speciálními ergonomickými prvky, které by měly výrazně přispět ke zvýšení bezpečnosti práce pracovníků ŘSD. V současné době probíhá dodání celkem osmi kusů pokladačů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!