Minimální zájem rodičů zatím většinou hlásí školy, které zůstaly otevřené z nařízení vlády

I přesto, že vláda zavřela všechny stupně škol, některé jsou stále připravené se o děti postarat. Podle nařízení vlády musejí být v každé oblasti školy a školky vyčleněné pro potřeby rodičů, jejichž přítomnost v zaměstnání je klíčová pro chod státu – tedy především příslušníků integrovaného záchranného systému. Zatím je ale o takovou možnost zájem minimální.
Školka měří před vstupem dětem teplotu
Školka měří před vstupem dětem teplotu
ČTK/Glück Dalibor

reklama

„V Liberci se zatím na základní škole Ještědská starají o čtyři děti předškolního věku,“ uvedla Jana Kodymová, mluvčí Magistátu města Liberce.

V Jablonci nad Nisou nebo v Semilech zatím tuto možnost nevyužil nikdo. „Jsme v kontaktu s rodiči, jejichž seznam jsme dostali od magistrátu. Zatím si všichni hlídání dětí nějakým způsobem zařídili sami. Mnozí ale říkají, že v následujcích dnech nabídku zřejmě využijí,“ říká Martin Chytka, ředitel ZŠ Liberecká v Jablonci nad Nisou.

O děti tam budou v malých skupinách pečovat dobrovolníci a dobrovolnice z řad učitelů. Nepůjde přitom rozhodně o klasickou výuku, ale spíš o odbornější hlídání dětí. Vybrané školy a školky jsou například v Libereckém kraji připravené se o děti ve věku od 3 do 10 let postarat v čase od 6 do 20 hodin.

Pokud chcete zjistit, zda i vy nemáte nárok na podobnou službu, obraťte se nejlépe na odbor školství obce s rozšířenou působností, pod kterou spadáte.

Například magistrát v Jablonci nad Nisou definuje skupiny zaměstnanců takto: „Škola a školky jsou určené pro děti, jejichž rodiče nebo zákonní zástupci jsou zaměstnanci nebo příslušníci: bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, ozbrojených sil, veřejné dopravy a technické infrastruktury, zaměstnanců určené školy, centra sociálních služeb a magistrátu.“
 

Libor Tampier

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!