Ministerstvo zdravotnictví chce přinutit praktické lékaře sloužit na pohotovosti

Praktičtí lékaři nechtějí sloužit na pohotovosti. Stěžuje si na to mnoho krajů. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje návrh, který by je k tomu měl přinutit. Povinnost sloužit na pohotovosti by měla být součástí smlouvy s pojišťovnou. Pokud lékař nebude sloužit, pojišťovna mu bude vyplácet méně peněz.
5. 8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ CHCE PŘINUTIT PRAKTIKY SLOUŽIT NA POHOTOVOSTI
5. 8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ CHCE PŘINUTIT PRAKTIKY SLOUŽIT NA POHOTOVOSTI

reklama

Česká republika se v současnosti obecně potýká s nedostatkem praktických lékařů. Řada z těch, kteří ordinují, ale odmítá sloužit na pohotovosti. Ministerstvo zdravotnictví se proto snaží najít vhodný kompromis. „V každém okrese by byl minimálně jeden urgentní příjem, v rámci něhož by sloužili praktičtí lékaři. Dohodli jsme se s praktiky, že skutečně toto by byl model, který by pro ně byl akceptovatelný,“ uvedl pro Velké zprávy náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula

Vedení jednotlivých krajů potvrzuje, že má problémy sehnat dostatek praktických lékařů, kteří by na pohotovosti sloužili. Potíže připouštějí radní například ve Středočeském a Libereckém kraji.

Přinesou řešení sankce?

V případě, že praktici i nadále na pohotovosti sloužit chtít nebudou, dostanou od pojišťovny méně peněz. „Nějaká represe tam být musí, ale zatím jsme nediskutovali, o kolik by se měla snížit kapitace,“ řekl Prymula.

Snažili jsme se získat také vyjádření Asociace praktických lékařů k návrhu ministerstva zdravotnictví, ale na naše otázky nikdy neodpověděl.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!