Místo country uslyšeli pistoli. V kalifornském baru zastřelil útočník 12 lidí včetně policisty

Nejméně 12 lidí včetně jednoho policisty bylo zabito v Kalifornii při střelbě v baru asi 65 kilometrů od Los Angeles. Pachatel se podle BBC posléze zastřelil. Policie jej identifikovala jako 28letého Ian Davida Longa. Bývalý námořník trpěl zřejmě posttraumatickou stresovou poruchou.
Kalifornie střelba bar
Kalifornie střelba bar

reklama

Tragický útok se odehrál asi půl hodiny před půlnocí ze středy na čtvrtek, v podniku bylo v době střelby přítomno na 200 hostů. Motiv činu není zatím známý. Podle médií ale bývalý námořník a pachatel trpěl zřejmě posttraumatickou stresovou poruchou.

Zatímco uvnitř podniku probíhala country party, dovnitř ve 23.20 vstoupil 28letý Ian David Long, oblečený celý v černém, a začal ze zbraně pálit do lidí. Borderline Bar & Grill je v Thousand Oaks známý jako místo pro setkávání studentů z nedaleké univerzity.

Pachatel použil poloautomatickou pistoly ráže .45, kterou měl legálně vlastnit, a dýmovnici. "Byl jsem na tanečním parketu a zaslechl jsem výstřely, takže jsem se ohlédl a pak najednou všichni křičeli: Dostaňte se ven!," uvedl jeden z hostů Teylor Whittler. 

"Je to hudební bar, takže jsme tančili, když jsem zaslechla zvuk podobný bouchnutí balonku. Překvapilo mě to, protože žádné v místnosti nebyly. Otočila jsem se, a spatřila muže se zbraní v ruce. Okamžitě jsem se rozeběhla směrem k nejblžšímu východu a na ulici si lehla na zem," popsala pro CNN později také 21letá Taylor von Molt.

Motiv činu zatím není zcela jasný, nicméně sousedé útočníka vypověděli, že se snažil domoci v posledních letech skrze soudy svých domnělých práv, což se mu nedařilo. Rostoucí frustrace mu mohla značně přitížit, a své psychické problémy přestal zvládat.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Střelba v Kalifornii si vyžádala 12 obětí

Všude byla krev

Podle svědeckých výpovědí se v baru po jeho příchodu a zahájení střelby strhla obrovská panika, lidé se snažili utéct, šlapali po sobě, a on sám se ocitl na podlaze. Lidé údajně ve strachu o život rozbíjeli okna za pomoci židlí, jiní se snažili schovat na toaletách či  jiných částech budovy.

Místní šerif Geoff Dean uvedl, že to byl strašlivý pohled, a že místnost byla plná krve. První pomoc byla podle něho na místě již 3 minuty po prvním tísňovém volání. Seržant, který na místo činu dorazil jako první, později v nemocnici svým zraněním podlehl. Zástupce šerifa měl u policie příští rok po 29 letech služby skončit.

Synagoga The tree of life

Střelba v Pittsburghu: V synagoze zemřelo 11 lidí, jedná se o největší útok proti židům v historii USA

reklama

reklama