Místo kontroly plynoměru změna dodavatele. Jak ještě umějí klamat podomní prodejci?

Chodí od domu k domu a lákají na výjimečnou nabídku. V horším případě hrají divadlo a lžou lidem do očí. Ale pozor, na podomní prodejce si mohou hrát i nebezpeční lupiči! Tady jsou příběhy lidí, kteří litují, že nezvaným hostům vůbec otevřeli.
Podomní prodejce
Podomní prodejce
thinkstock.com

reklama

Je neuvěřitelné, co všechno si někteří podomní prodejci dokážou vymyslet, aby dosáhli svého. Lžou, podsouvají nepravdivé dokumenty, vymýšlejí si falešná jména... a ještě s úsměvem na rtech. Znají to desítky, možná stovky tisíc lidí, u kterých už zazvonili. Pokud existují slušní prodejci, jejich kolegové s nekalými úmysly jim rozhodně dobré jméno nedělají. Přečtěte si, s jakými praktikami mají někteří lidé zkušenosti...

Příběh první: "U svého poskytovetele služeb zůstanete, opravdu!"

U pana L. Š. z Jižních Čech zvonili podomní prodejci energií hned třikrát za čtvrt roku. A uspěli napoprvé. Přišli s vynikající nabídkou levnějšího tarifu na elektřinu. Byli to zástupci existující, zavedené firmy, která nabízí levnější energii.

„Měli v ruce věrohodné dokumenty, vypočítali mi, kolik rodina ušetří, pokud zvolíme jejich nabídku. Znělo to fér. Tvrdili nám, že zůstaneme u stávajícího poskytovatele“. Pan L. Š. se nechal přesvědčit. Podepsal a doufal, že proud bude opravdu levnější. Po několika dnech přišel ale dopis od dodavatele elektřiny. Byla to reakce na rozhodnutí, že se pan L. Š. rozhodl od něj odejít. "Dopis byl velkým překvapením. Dozvěděl jsem se, že jsem vlastně nechtěně vypověděl smlouvu." Pan L. Š. byl oklamán. Okamžitě novou smlouvu zrušil. Stihl to včas a zůstal u svého původního dodavatele, který mu navíc nabídl levnější elektřinu.

Finta prodejců: Přesvědčují klienta o tom, že zůstane u svého poskytovatele. To je ale jen poloviční pravda, kterou si mnohdy lidé neuvědomují. Za všech okolností odběratelé vždy zůstavají u distributora, který je spjat s lokalitou. Měnit mohou jen dodavatele. Šikovně naučenými větami však podomní prodejci dokážou pravdu překroutit.

Na druhý pokus už podomní prodejci neuspěli. Třetí prodejce po žádosti o prokázání totožnosti vzal raději nohy na ramena.

Za energie můžete ušetřit! Srovnejte si nabídky všech dodavatelů elektřiny a plynu na trhu on-line, zcela bezpečně. Bez rizika si můžete novou smlouvu také sjednat.Příběh druhý: Údajná výměna plynoměru

I paní Kateřina z Prahy měla tu čest setkat se s podomními prodejci a jejich jedinečnou nabídkou. Jak sama říká, už by nenaletěla na speciální a omezenou nabídku, která se musí bez meškání využít. Byla si jistá, že se nenechá obelhat, a tedy nepodepíše žádnou smlouvu na uzavření nového mobilního operátora či smlouvu o změně dodavatele energií.

Jednoho dne ale zazvonil u paní Kateřiny muž, který jí jen sdělil, že jde zkontrolovat plynoměr a případně zapsat žádost o nový přístroj. Údajný „kontrolor“ byl ale obchodním zástupcem jiného obchodníka s energiemi. Muž tedy plynoměr prohlédl a paní Kateřině sdělil, že je nutné ho vyměnit. Vystavil požadavek na změnu přístroje, který paní Kateřina podepsala.

Po měsíci Kateřině přišel uvítací dopis od dodavatele plynu, od kterého si nic neobjednala a nemůže se ze smlouvy vyvázat, protože se svým podpisem upsala na tři roky.

Finta prodejců: Lež a vydávání se za někoho jiného.

Příběh třetí: Podomní prodejce – zloděj

V dubnu zase zazvonil podomní prodejce u dveří osmdesátiletého důchodce ze Svitav. Tentokrát nenabízel elektřinu ani plyn, ale „skvělé deky a polštáře“. Nakonec ale důvěřivého pána okradl o celoživotní úspory. Podívejte se na reportáž.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Okradený důchodce

Co dělat, abyste nenaletěli?

Nejen tyto příběhy by měly ukázat, jak nebezpečná pro vás i vaši peněženku může být důvěra v nesprávné lidi v nesprávný čas.

Jak nenaletět (v pěti bodech):

  • Neotvírejte!
  • Nevěřte naučeným frázím, vše si ověřujte!
  • Nenechte si vnutit smlouvy k podpisu!
  • Nenechávejte „návštěvu“ bez dozoru!
  • Při podezřelém chování prodejců volejte policii!

Podrobné informace o tom, jak se před podomními prodejci (zejména energií) chránit, najdete v následujícím článku.

Podpis!

Nezvaná návštěva: Podomní prodejci za dveřmi. Tipy, co dělat!

Změna dodavatele se vyplatí. Buďte ale obezřetní!

Pokud nejste spokojeni s vaším současným dodavatelem, určitě byste se měli poohlédnout po jiném. Na trhu jich je spousta. V podstatě vždy můžete ušetřit. Vezměte ale situaci do svých rukou a rozhodujte se v klidu a mezi více nabídkami.

Doporučujeme také:

Letos v zimě jsme tolik topit nemuseli...

Tisíce korun doma díky teplé zimě. A můžete ušetřit ještě víc!

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!