Mladá dívka se snažila propašovat do Číny desítky produktů ze slonoviny. Připevnila si je kolem pasu

Teprve třináctiletou vietnamskou dívku zadrželi celníci na čínsko-vietnamské hranici, když se do nejlidnatější země světa snažila propašovat zboží ze slonoviny. Prsteny a náhrdelníky ze sloních klů měla schované kolem pasu. Vyšetřovatelům pak řekla, že ji k nebezpečné akci někdo navedl. O případu informoval server Daily Mail.
Vietnamská dívka se snažila propašovat do Číny desítky náramků ze slonoviny
Vietnamská dívka se snažila propašovat do Číny desítky náramků ze slonoviny
Twitter/Daily Mail

reklama

Čínským celníkům ve městě Tung-sing přišla mladá dívka téměř okamžitě podezřelá. Jako jedna z mála cestujících totiž v horkých dnech oblékla školní uniformu s dlouhými rukávy. „Je zvláštní, když v takovém teplém počasí někdo nosí sako s dlouhý rukávem,“ uvedl jeden z celníků. A ve svém úsudku nemýlili. Dívka měla kolem pasu 49 kusů zboží vyrobeného ze slonoviny.

Čínské celní úřady zveřejnily záběry, které ukazují jak třináctiletou dívku, tak i zabavené šperky ze slonoviny.

 

Dívka, která je veřejnosti známá jen pod přezdívkou E Süan, měla okolo svého pasu připevněno 30 náhrdelníků a 19 prstencových ozdob slonoviny.  Celý „náklad“ vážil 2 kilogramy.

Teenegerka sdělila vyšetřovatelům, že pašovat šperky nebyl její nápad, ale že ji k tomu někdo přinutil. Pokud by misi splnila, dostala by prý odměnu. Zda dívka mluví pravdu a kdo je neznámý muž, který ji měl k činu přinutit, je zatím předmětem vyšetřování.

Čínské zákony jsou ohledně dovozu a vývozu slonoviny nekompromisní. Od 31. prosince loňského roku platí v Číně zákaz obchodování se slonovinou a s výrobky z ní. Země si od zákazu slibuje především záchranu afrických slonů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!