Mláďatům veverek se zamotaly ocasy dohromady! Záchranáře čekal náročný úkol

Středisko pro záchranu divoké zvěře v americkém Wisconsinu mělo napilno! Záchranářům se do rukou dostalo pět veverčích mláďat, kterým se zamotaly ocásky do jednoho velkého chumlu. Jak se to mohlo stát?
Mláďatům veverek se zamotaly ocasy dohromady
Mláďatům veverek se zamotaly ocasy dohromady
Facebook/Wildlife Rehabilitation Center at Wisconsin Humane Society

reklama

Záchranáři z Wisconsin Humane Society se pořádně zapotili, když se jim pod ruce dostala veverčí mláďata, kterým se zamotaly ocásky dohromady. Děsivě vypadající chumel ohrožoval nejen ocásky mláďat, ale také jejich životy. Všech pět vyděšených veverek bylo okamžitě uspáno a operováno.

 

 

Roztomilí sourozenci se nejspíš zapletly do trávy a plastových kroužků, ze kterých jejich veverčí matka stavěla hnízdo pro celou rodinku. „Dokážete si představit, jak vyděšené musely veverky být, když se zamotaly do jednoho velkého chumlu, ze kterého se nemohly dostat ven? Právě proto jsme mláďata uspali ještě dřív, než se dostala na sál,“ popisuje záchranné středisko zážitek na svých facebookových stránkách. „Nebylo možné říct, jaký ocas patří k jaké veverce. Operace byla velmi náročná. Mláďata se nám podařilo od sebe oddělit za 20 minut,“ uvádí se v prohlášení.

 

 

Veverky potřebují ocas pro vyrovnávání rovnováhy a k udržení tělesného tepla. Právě ocas totiž veverka používá jako pokrývku těla při spánku. Podle záchranného střediska ve Wisconsinu budou zachráněné veverky v plné síle již brzy zpět ve volné přírodě.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!