Mladík měl svého mladšího bratra ubodat

Soud poslal mladíka do vazby za vraždu nevlastního bratra. Toho měl údajně ubodat. Otec mladíka má být podle dostupných informací členem policejního sboru.
19.7. 2017 KRIMI: Soud poslal mladíka do vazby za vraždu nevlastního bratra
19.7. 2017 KRIMI: Soud poslal mladíka do vazby za vraždu nevlastního bratra

reklama

Policejní eskorta včera přivedla do soudní síně osmnáctiletého mladíka. Ten je obviněný z vraždy teprve osmiletého dítěte. Svého nevlastního bratra. Soud už po dvaceti minutách rozhodl o vzetí obviněného do vazby. 
 
„Soud u něj shledal existenci dvou vazebních důvodů, jednak obavu z možného vyhýbání se trestnému stíhání a z obav z eventuálního opakování násilné trestné činnosti.“ řekl reportérce Michaele Nedomové státní zástupce Vít Legerský. 

Bližší informace k celému případu jsme se bohužel ale nedozvěděli. Zajímalo nás přitom, co brutálnímu činu předcházelo. „Žádné skutečnosti nebudu vyvracet ani potvrzovat zejména s ohledem na to, že jsme v rané fázi toho trestního řízení.“ dodal Legerský. A sdílnější dnes nebyl ani mladíkův obhájce. Ten se k případu zcela odmítl vyjádřit.

CO SE VLASTNĚ STALO?

Drama se mělo odehrát v domě v Budišově nad Budišovkou. Podle toho, co se nám podařilo zjistit, měl osmnáctiletý mladík svého malého bratra ubodat. Rodina měla podle místních výbornou pověst. Otec je navíc policista. Údajně jde o zástupce velitele jednoho z místních obvodních oddělení. Sousedé jsou z tragédie v šoku. 
 
„Je to hrozné, jako je to strašné. To by člověk nikdy neřekl, že se něco tady na ulici může stát jako.“ řekla jedna ze sousedek rodiny. Co mladíka vedlo k tak hrůznému činu, zatím není jasné. Teď mu za to každopádně hrozí vězení, a to až dvacet let za mřížemi. Vzhledem k věku oběti je ale možné, že dostane i vyjímečný trest. 

reklama

reklama